Vilniaus kolegijos dėstytojai ir darbuotojai vasario 10 d. lankėsi Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje ir dalyvavo karjeros dienų renginyje „Iššūkis gimnazistui“. Į renginį susirinko daugelio Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovai: Vilniaus Gedimino Technikos, Antano Stulginskio, Vytauto Didžiojo, Kauno Technologijos, LCC Tarptautinis ir Šiaulių universitetai, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas, Kauno, Vilniaus verslo ir Panevėžio kolegijos, Šiaulių ir Klaipėdos valstybinės kolegijos, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija.

Prieš renginio pradžią į aktų salę susirinkusius svečius skambia daina pasveikino gimnazistų duetas, sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Viktoras Rimša. Susirinkusiems buvo padėkota už nuoširdų bendradarbiavimą supažindinant moksleivius su įvairių profesijų perspektyvomis, pasidalinant savo patirtimi, jau ne pirmą kartą dalyvaujantiems karjeros dienose buvo įteikti padėkos raštai. Susitikimų metu gimnazistams buvo pristatytos studijų programos iš praktinės pusės, SEB banko atstovai papasakojo, kaip pradėti savo verslą, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariūnai pravedė praktinį susipažinimą su kario profesija, savo sėkmės istorijas mokiniams pristatė buvę gimnazijos mokiniai.

Vilniaus kolegiją atstovavo Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados ir dizaino katedros dėstytojos Silvija Grušnienė, kuri pravedė praktinį užsiėmimą „Kaip šukuosena keičia įvaizdį?“, Violeta Bytautaitė ir alumnė Iveta Butkevičiūtė sudomino moksleivius savo pranešimu „Kaip gimsta mada?“ ir praktiniais patarimais. Agrotechnologijų fakulteto dėstytojos Dalė Židonytė ir Jolita Savickienė kartu su laborante Jūrate Krivel pristatė mokiniams Cheminės analizės ir Maisto technologijos studijų programas, pravedė demonstracines paskaitas – praktinius užsiėmimus: „Vaisių ir daržovių hibridai. Nė žingsnio be chemijos“. Išklausę pristatymus, mokiniai turėjo galimybę atlikti taninų kiekio nustatymą sultyse, įvairių rūšių arbatos ekstraktuose. Agrotechnologijų fakulteto dėstytojoms mielai asistavo gimnazijos chemijos mokytoja Birutė Triabienė. Mokytoja ir mokiniai liko patenkinti praktiniais užsiėmimais ir pristatytomis studijų programomis. Tikimės, kad tai palengvino mokinių apsisprendimą pasirenkant renkantis profesiją.

Lektorės J. Savickienė, D. Židonytė