Svajūnas Pekarskas

„Kraštovaizdžio dizaino studijas baigiau prieš keletą metų. Kažkaip greitai prabėgo tie ketveri studijų metai. Kai įstojau, pirmąjį semestrą net negalėjau patikėti, kad studijuoju būtent tai, kas man patinka, tad į kiekvieną paskaitą eidavau su malonumu. O dėstytojai tikrai turėjo ką papasakoti. Ar galėjo būti geriau!? Antraisiais, trečiaisiais ir ketvirtaisiais metais jau teko studijuoti įvairesnių dalykų. Tai buvo dar vienas svarbus žingsnis mano gyvenime: praplėčiau akiratį, žinias ir  netgi pažintis! Sužinojau daug ir naudingų dalykų, nors jau pats turėjau sukaupęs nemažai praktinės patirties dauginant ir auginant dekoratyviuosius augalus, kuriant ir įgyvendinant želdynų projektus bei prižiūrint želdynus. Dabar esu kvalifikuotas inžinerijos mokslų profesinis bakalauras.

Man karjera susiklostė tarsi savaime. Užsakovai, pamatę mano įgyvendintus projektus, patys mane susiranda. Tai ir yra pati geriausia reklama.

Savo projektuose laikausi principo niekada nepakenkti, nesužaloti vietovės kraštovaizdžio. Neretai pati genius loci – vietos dvasios  pajauta mane įkvepia ir tarsi pasufleruoja sprendinių idėjas. Stengiuosi išsaugoti supančio aplinkinio vietovaizdžio charakterį, todėl projektuodamas želdyno kompozicinę struktūrą konstruoju ją, kad išryškėtų tai, kas aplinkoje yra saugotino ir vertingo“.