Kraštovaizdžio dizaino studijų programos studentai ir dėstytojai doc. dr. R. Kondratienė, doc. dr. D. Ryliškis bei lekt. R. Kondratas lankėsi unikalioje K. Ptakausko sodyboje, Kurorto parke Alytuje bei T. Pankos medelyne.
Ptakauskas savo sodyboje įrengė „Ryto rasos“ sodą, kuriame yra arbatos gėrimo namelis, sausasis dzen sodas, apdovanojimų ekspozicija bei bonsai mokymų studija. Sodyboje esančiame vandens telkinyje plaukioja didžiuliai šilkiniai karpiai, poetiškai vadinami plaukiojančiais brangakmeniais, kuriuos palietus, pasakojama, išsipildo net slapčiausi norai. Arbatos gėrimo namelyje prie vandens telkinio K. Ptakauskas papasakojo savo istoriją, kaip tapo šiandien vadinamu meistru. Tam reikėjo praeiti ilgą kelią: gimė Sibire, atliko karinę tarnybą Afganistane, kur iš arti matė karo siaubą ir patyrė daug išgyvenimų, tačiau visą laiką svajojo pamatyti Japoniją. Šiandien jis pripažintas japoniškų sodų kūrėjas ir pelnytai vadinamas bonsų meistru, pasaulinio lygio bonsų instruktoriumi. Nors Kęstutis šiandien yra labai užimtas, turintis daugybę užsakymų, sutiko priimti ir kraštovaizdžio dizaino būsimus specialistus. Jis ne tik noriai dalijosi patirtimi, bet ir patikrino studentų žinias, užduodamas daugybę klausimų. Nors atrodo, kad K. Ptakausko sode daugybė įvairiausių augalų, tačiau jie suformuoti iš Lietuvoje augančių medžių. Augalų formavimas – jam tarsi meditacija, nes tuo metu, kaip teigia autorius, negali galvoti apie nieką kitą.
Alytaus miesto savivaldybė, siekdama sukurti miesto gyventojų laisvalaikiui patrauklią vietą, sutvarkė Nemuno senvagėje susiformavusių Didžiojo ir Mažojo Dailidės ežerų aplinką. Studentai, diskutuodami su dėstytojais, įvertino sprendimus: įrengtą paplūdimį, medinius lieptus, valčių prieplauką, dviračių takus, pavėsines su laužavietėmis, treniruoklių aikštelės ir poilsio zonas.
Viename iš didžiausių Dzūkijos regiono medelynų dėstytojus ir studentus pasitiko savininkas T. Panka. Jis papasakojo savo patirtį ir aprodė augalų asortimentą medelyne. Tomas Panka patirties sėmėsi 9 metus dirbdamas šioje srityje Austrijoje, o vėliau sugrįžęs įkūrė savo šeimos medelyną. Jis teigė, kad dekoratyvinių augalų versle rizikos yra nemažai, o tinkamai nuspėti augalų paklausą sudėtinga. Augalų pasaulio naujienas jis sužino ir idėjų pasisemia lankydamasis tarptautinėse dekoratyvinių augalų parodose užsienyje ir dalyvaudamas visose Lietuvoje vykstančiose augalų mugėse.

Kraštotvarkos ir agroverslo technologijos katedra