Pirmoji pavasario savaitė Vilniaus kolegijoje jau kelerius metus tampa International (Teaching) Week, suburiančia gausų būrį užsienio aukštųjų mokyklų lektorių, pabyrančių po fakultetų auditorijas, dalijančių žinias ir savo patirtį studentams.
Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultete lankėsi 6 dėstytojai iš Lenkijos, Rumunijos, Turkijos.
ATF sulaukė 4 docentų iš Liublino gyvybės mokslų universiteto, Lenkija.
Dr. Edyta Kowalczuk-Vasilev paskaitos labai sudomino ne tik studentus, bet ir ATF lektorius.
Edyta pateikė daug įdomios informacijos apie augaluose kaupiamus bioaktyvius junginius, jų pasiskirstymą augaluose bei poveikį žmogaus ir gyvūnų organizmui. Ypač plačiai atskleisti kavos pupelėse randamo kofeino privalumai ir trūkumai.
Dr. Zbigniew Kobus su studentais aptarė maisto fizikines savybes, skysčių reologines savybes, apžvelgė naujausias maisto perdirbimo technologijas.
Dr. Ewelina Widelska įdomias paskaitų temas pasiūlė Kraštovaizdžio dizaino studijų programos studentams, pateikdama daug įdomios vaizdinės informacijos apie alternatyvias miesto želdynų formas, miestų plėtrą siekiant išsaugoti gamtos ekosistemas, miesto vandens telkinių sprendimus bei lietaus vandens panaudojimą.
Gausiausias būrys studentų sugužėjo į dr. Sebastian Knaga paskaitas, norėdami sužinoti apie Lenkijos paukštienos rinką, gyvulių ir naminių paukščių veisles, naujausius gyvūnų veisimo metodus ir kt.
Dr. Catalin-Emilian Nistor atvyko iš Rumunijos „Ion Ionescu de la Brad“ žemės ūkio ir veterinarijos mokslų universiteto, skaitė paskaitas apie maisto saugą, pasidalino savo mokslinio darbo rezultatais apie kultūrinių upėtakių maistinę ir technologinę vertę.
Dr. Muhammed Enes Inanc gausiai veterinarijos ir agroverslo technologijų studijų programų studentų auditorijai dėstė apie ūkinių gyvūnų dauginimosi ypatumus.
Fakultete vyko ATF ir užsienio dėstytojų diskusijos studijų programų struktūros, studijų organizavimo, agrotechnologijų, maisto technologijų inovacijų ir kt. klausimais. Diskusijų metu kilo idėjų tolimesniam bendradarbiavimui ir bendriems projektams.
Fakultete skambėjo anglų kalba, vyravo puiki nuotaika, svečiai džiaugėsi, kad Tarptautinė savaitė buvo gausi kultūrinių renginių, susitikimų, naujų pažinčių ir patirčių, o išsiskirdami pažadėjo pas mus dar būtinai sugrįžti…

ATF Erasmus+ koordinatorė