Pirmoji pavasario savaitė Vilniaus kolegijoje jau ne pirmą kartą tampa tarptautine dėstymo savaite, suburiančia gausų būrį užsienio aukštųjų mokyklų lektorių, dalijančių žinias ir savo patirtį studentams. Deja, šiais metais tradicinė savaitė buvo kitokia. Dėl pandemijos ji vyko nuotoliniu būdu. Tarptautinės dėstymo savaitės šūkis buvo „IN CHANGE WE (EX)CHANGE.
Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultete paskaitas skaitė 6 dėstytojai iš Lenkijos, Ispanijos, Prancūzijos, Suomijos ir Turkijos, pasiūlydami studentams įdomias ir aktualias paskaitų temas, sulaukusias palankaus studentų įvertinimo.
Dr. Ewelina Widelska iš Liublino gyvybės mokslų universiteto įdomias paskaitas skaitė kraštovaizdžio dizaino studijų programos studentams, pateikdama daug įdomios vaizdinės informacijos apie eko-miestus, kaip šiuolaikinio miesto planavimo modelį, pristatė miesto gamtos sistemą, kėlė klausimą, kodėl biologinė įvairovė joje tokia svarbi. Lektorė pasakojo apie efektyvius lietaus vandens panaudojimo būdus, įvardijo galimus hidrologinio ciklo sutrikimus.
Dr. Katarzyna Skrzypczak maisto technologijos studijų programos studentams pasakojo apie sveikatai palankius maisto produktus. Ji apibūdino pieno ir išrūgų baltymų funkcines savybes, pateikė pasaulyje paplitusių raugintų maisto produktų pavyzdžių, akcentavo jų teigiamą poveikį žmogaus sveikatai.
Dr. Omer Gurkan Dilek, Turkijos Mehmet Akif Ersoy universiteto docentas veterinarijos studijų programos studentus supažindino su plastinuotų gyvūnų modelių panaudojimu gyvūnų anatomijos mokymui, paaiškino šių modelių gaminimo procesą, kurio metu gyvūnų audinių skysčiai ir riebalai pakeičiami silikono dariniais. Tai nauja ir inovatyvi mokymo priemonė.
Suomijos Seinajoki taikomųjų mokslų universiteto dėstytoja dr. Teija Ronka studentams pristatė Erasmus+ mobilumo galimybes Seinajoki taikomųjų mokslų universitete, apžvelgė Suomijos žemės ūkio padėtį, akcentuodama esamą žemės ūkio situaciją bei pateikdama šalies ateities žemės ūkio scenarijus, daug dėmesio skirdama darniai plėtrai, tvariam vartojimui, tiksliam ūkininkavimui. Dėstytoja diskutavo apie Nordplus tinklą, gyvulinės kilmės produktų gamybos kokybės ir atsakomybės veiksnius.
Dr. Cristina Lull Noguera, Valensijos politechnikos universiteto lektorė, nagrinėjo dirvožemio kokybės, jo užterštumo temas, akcentuodama atsakingą požiūrį į dirvožemį ir būtinybę jį išsaugoti ateities kartoms.
Tarptautinės savaitės paskaitas vainikavo įdomus Sorbonos Universiteto dėstytojos dr. Giedrės Cibulskaitės – Veršinskienės pranešimas „Verslo kūrimo modeliai Prancūzijoje“, subūręs į paskaitą ne tik ATF studentus ir dėstytojus, bet ir svečius iš visos Kolegijos. Dėstytoja savo asmeniniu pavyzdžiu parodė, kaip svarbu turėti tikslą ir jo atkakliai siekti. Tai įmanoma net ir tokioje šalyje, kaip Prancūzija. G. Cibulskaitė-Veršinskienė pasidalino projektinio darbo patirtimi ir pavyzdžiais, pakvietė ATF dėstytojus kurti bendradarbiavimo ir projektinės veiklos idėjas.
Nesvarbu, kad negalėjome susitikti gyvai, fakultete skambėjo anglų kalba, vyravo puiki nuotaika, svečiai džiaugėsi, kad Tarptautinė savaitė buvo gausi renginių, seminarų, naujų pažinčių ir patirčių, o išsiskirdami pažadėjo pas mus dar būtinai sugrįžti.
Nijolė Ružienė
ATF Erasmus+ koordinatorė