Tradiciškai išvyka pažymėti mokslo metų pabaigą aplinkosaugos ir civilinės saugos tematika ATF bendruomenė šįkart pasirinko  Rytų Aukštaitijos kraštą. Pagrindinis kelionės tikslas – apsilankyti uždaromoje AE ir pasigrožėti vaizdingomis  Aukštaitijos nacionalinio parko apylinkėmis.

AE nustebino gigantiškais pastatais, kilometriniais koridoriais, uždaromis erdvėmis ir persirengimo procedūromis. Aplankėme II-ąjį atominės elektrinės reaktoriaus bloką, turbinų zoną ir I-ojo reaktoriaus valdymo bloką. Buvo labai įdomu – kaip kosmose. Išklausę išsamaus Komunikacijos centro darbuotojos pasakojimo apie vykdomus elektrinės uždarymo darbus ir gavę didelę porciją žinių, visi buvome patikrinti, kiekvienas praėjome radioaktyvaus užterštumo patikros postą, laimei – buvome neužteršti radioaktyvia spinduliuote ir likusią kelionės dalį praleidome nuostabios gamtos apsuptyje.

Aplankėme vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų. Muziejaus darbuotoja išsamiai papasakojo apie bitininkystės raidą nuo seniausių dienų iki mūsų laikų, supažindino su bitininkystės tradicijomis ir medaus rūšimis.  Apžiūrėjome 19 a. technikos paminklą, išsaugojusį autentišką įrangą, Ginučių vandens malūną.

Pietauti ir  nuo kaitros atsigauti stabtelėjome prie Linkmeno ežero. Užkopėme ant Ladakalnio kalno, nuo kurio atsivėrė nepakartojama ežerų krašto panorama – Linkmenas, Asėkas, Alksnas, Alksnotis ir kt. Ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai. Jos garbei sušokome „apeiginį“ šokį, nusifotografavome ir, dvasiškai pailsėję, linksmai nusiteikę, dėkingi ekskursijos vadovams, L. Milašienei ir A. Kerbeliui, grįžome į Vilnių.

ATF Fakulteto taryba