Kauno kolegijoje vyko respublikinė konferencija „Tyro vandens paslaptys gamtoje“. Šis renginys, vykęs 2018 m. kovo 22 d., skirtas Pasaulinei vandens dienai paminėti. Ne veltui sakoma, kad vanduo – gyvybės šaltinis. Mat jis sudaro net 60–70 procentų žmogaus organizmo ir yra vienas būtiniausių veiksnių, norint išgyventi. Pastaraisiais dešimtmečiais vis daugiau kalbama apie ypatingai sparčiai mažėjantį geriamojo vandens kiekį Žemėje ir kokios to pasekmės laukia.
Konferencijoje skaitė pranešimus Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Biomedicinos diagnostikos ir reabilitacijos katedros lektoriai ir studentai, Technologijų fakulteto Aplinkos inžinerijos katedros vedėja, docentas, lektoriai ir absolventas, Aleksandro Stulginskio universiteto Vandens išteklių inžinerijos instituto lektoriai ir doktorantai, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus Cheminių tyrimų poskyrio vedėja, chemijos specialistė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė. Stendinį pranešimą pristatė Kauno kolegijos MF Biomedicinos diagnostikos katedros lektorė. Taip pat konferencijoje dalyvavo Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Cheminės analizės III kurso studentės Karolina Jakštaitė ir Meilė Ignatavičiūtė. Jos pristatė tyrimą „Svorio metodo mineralinei naftai nustatyti modifikavimas“, kurį atliko bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Valstybinės analitinės kontrolės skyriumi. Studentės pateikė tyrimo rezultatus, įrodančius, kad modifikuotas tyrimo metodas (aprašytas LAND 90-2010) yra tikslus ir tinkamas taikyti nustatant naftos produktų koncentraciją nuotekose.
Konferencijos metu klausytojai buvo supažindinti su anksčiau negirdėtais ir nepaneigtais faktais apie vandenį, išvydo naujausias technologijas, kuriomis gali būti gerinama drenažų vandens kokybė, sužinojo apie Kauno kolegijos Medicinos fakultete atliekamus vandens kokybės tyrimus pagal fizikinius cheminius rodiklius bei išgirdo daug kitų informatyvių ir naudingų pranešimų.

Chemijos katedra