Miglė Balčiūnaitė

„Mano pažintis su veterinarija prasidėjo dar 2014 metais kai įstojau studijuoti Vilniaus kolegijoje. Meilė gyvūnams mane lydėjo jau nuo mažų dienų, bet norėdama jiems padėti nugyventi sveiką ir pilnavertį gyvenimą žinojau, kad praktinės ir teorinės žinios, jų gilinimas, yra vienintelis kelias tikslo link. Vos prasidėjus studijoms supratau, kad esu tinkamoje vietoje. Veterinarijos studijose praktines ir teorines žinias teikė tikri savo srities profesionalai. Kiekvienas sutiktas dėstytojas nuo gyvūnų anatomijos, fiziologijos iki gyvūnų gerovės, etiologijos, profesinės kalbos paskaitų turėjo savitą ir lengvai suprantamą žinių perdavimo ir įsisavinimo būdą. Ypatingas dėmesys skiriamas studentų praktiniams įgūdžiams lavinti, visapusiškas paruošimas realioms situacijoms bei darbinei aplinkai. Kiekvienas užduotas klausimas, iškilusi problema lydima teoriniu ir praktiniu požiūriu pagrįstu atsakymu. Studentams buvo suteikta galimybė išvykti į pasirinktas šalis stažuotėms, rengiami įvairūs seminarai, konferencijos jų kompetencijai kelti, kviečiami užsienio veterinarijos gydytojai, mitybos specialistai profesinės užsienio kalbos lavinimui, žinių apsikeitimui, jų gilinimui, praktiniams užsiėmimams, įsitraukimui į socialines akcijas (projektas „Pagauk, sterilizuok, paleisk“ ir kt.).

Vilniaus kolegijos agrotechnologijų fakultete veterinarijos katedroje praleisti trys studijų metai buvo vieni geriausių ir įsimintiniausių metų mano kelyje. Baigus studijas kiekvienas studentas gavo tvirtą žinių bagažą ir stiprų praktinių įgūdžių pagrindą. Po šių studijų etapo mano kelias veterinarijos mokslų srityje nesibaigė. Paskatinus kolegijos dėstytojams, kurie per tuos metus tapo tikru įkvėpimo ir drąsos šaltiniu, nusprendžiau stoti į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademiją. Studijuodama magistratūroje nusprendžiau orientuotis į stambių (žemės ūkio) gyvūnų šėrimo, auginimo, produktyvumo, reprodukcijos ir kt. sritis. Labai džiaugiuosi, kad net ir studijuodama kitoje įstaigoje, visuomet patarimų, problemų sprendimo, palaikymo galėjau ieškoti pas artimus dėstytojus iš Vilniaus kolegijos. Jie tapo mano profesinio kelio vedliais ir įkvėpimo šaltiniu.

Turėdama magistro laipsnio diplomą rankose toliau tęsiau savo kelią veterinarijos pasaulyje. Su kolegijos dėstytojų rekomendacijomis įsidarbinau šėrimo konsultante vienoje pažangiausių, inovatyviausių ir profesionaliausių didmeninės prekybos ir veterinarinių paslaugų įmonių Lietuvoje – Respublikiniame veterinarijos aprūpinimo centre.. Kiekvieną dieną dirbdama savo mylimą darbą žinau – esu ten, kur noriu būti. Kaip jaunam ir savo profesinį kelią pradedančiam žmogui labai svarbu, jog pasitikėjimo ir motyvacijos visuomet galiu semtis iš mane supančių žmonių. Tikiu tuo, ką darau, o svarbiausia, jog žinios ir praktiniai įgūdžiai yra tvirtai suformuoti atsidavusių ir profesionalių dėstytojų jau nuo pirmųjų karjeros žingsnių.“