Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto biblioteka ir Maisto technologijos katedra kviečia studentus, dėstytojus ir darbuotojus į Europos atliekų mažinimo savaitės renginius, vykstančius lapkričio 17-25 dienomis.
Nuo 2018-11-19 iki 2018-11-25 skaitykloje veikia knygų paroda “Mes – gamtos ateitis. Vartokime ir rūšiuokime atsakingai“. Parodoje eksponuojami Lietuvos ir užsienio leidyklų leidiniai atliekų tvarkymo technologijos, aplinkosaugos, ekologijos, maisto produktų pakavimo technologinių procesų temomis.
2018 m. lapkričio 20 d. vykusiame susitikime-popietėje verslininkė Ana Gezer  papasakojo apie savo įmonės  UAB ,,Alpana“ veiklą, kuri  importuoja ir parduoda ekologiškus ir naudingus sveikatai produktus.
Verslininkė supažindino su pakavimo būdais, medžiagomis, priemonėmis, naudojamomis siekiant sumažinti vienkartinio plastiko naudojimą ir pakuojant maisto produktus, pateikė praktinių pavyzdžių, akcentavo pakavimo privalumus ir trūkumus. Susitikime parodyti alternatyvių pakuočių pavyzdžiai, pasidalinta patirtimi apie maisto produktų pakavimą užsienio šalyse.
Į diskusiją apie vienkartinių plastikinių pakuočių naudojimo mažinimą bei  alternatyvius būdus įsijungė ir popietės dalyviai: studentai iš MT18, MTI17 grupių, bibliotekos darbuotojos Rasa Žudienė, Vilma Musteikytė-Ališauskienė, Ingrida Bukialienė, Maisto techologijos katedros lektorės Laimutė Milašienė, Stasė Trinkauskienė, Viktorija Septilkienė, Jolita Savickienė, Kraštotvarkos ir agroverslo katedros docentė dr. Gražina Palaitytė.
Pakuočių mažinimo istorija realios įmonės UAB ,,Alpana“ pavyzdžiu, dalyviams leido suprasti, kad ir vieno žmogaus tinkamas požiūris į atliekų rūšiavimą turi didelę įtaką gamtos išsaugojimui.

ATF biblioteka