Š. m. sausio 26–28 dienomis Kraštotvarkos ir agroverslo technologijų katedros dėstytojos dr. Inga Jančauskienė ir Edita Kristina Kaurynienė kartu su VDU Žemės ūkio akademijos prof. dr. Aušra Marcinkevičiene bei Lietuvos biodinaminės žemdirbystės ir perdirbimo asociacijos “Biodinamika LT” prezidente Rasa Čiriene dalyvavo baigiamajame Erasmus+ projekto EDEN (Education on Environment in Farming) partnerių susitikime Juchowo biodinaminiame ūkyje Lenkijoje. Šis ūkis yra žinomas dėl čia gaminamų biodinaminės žemdirbystės produktų, tokių kaip speltos miltai, įvairūs ekologiški sirupai, daržovių, pieno produktai bei mėsos gaminiai, kurie yra sertifikuoti pagal „Demeter“ standartus, kurie užtikrina aukštą kokybę ir atitiktį biodinaminės žemdirbystės principams. Ūkis taip pat organizuoja edukacines programas ir renginius, skirtus žinių apie biodinaminę žemdirbystę sklaidai.

Trejus metus trukusio tarptautinio projekto metu biodinaminės žemdirbystės projekto partneriai iš Lietuvos, Lenkijos, Čekijos ir Vokietijos kartu kūrė inovatyvias edukacines priemones. Projekto rezultatas – 17 teminių leidinių ir edukaciniai mokomieji filmai, skirti žinių apie biodinaminę žemdirbystę sklaidai. Baigiamajame susitikime dalyviams buvo pristatyti visi šio projekto rezultatai, aptarta, kaip sukurta mokomoji medžiaga gali būti naudojama švietimo įstaigose ir ūkiuose. Projekto dalyviai taip pat lankėsi Juchowo ūkyje, kur susipažino su praktiniais biodinaminio ūkininkavimo aspektais.

Lektorė Edita Kristina Kaurynienė susitikime pristatė Agroverslo technologijų studijų programoje dėstomas specializacijas, kuriose nagrinėjamos ekologinės ir biodinaminės žemdirbystės temos. Ji pasakojo apie parengtus pranešimus, Agrotechnologijų fakulteto dėstytojų dalyvavimą konferencijose ir seminaruose, studentų baigiamuosius darbus ekologinio ūkininkavimo ir biodinaminės žemdirbystės temomis, ekologinės bei biodinaminės žemdirbystės raidą Agroverslo technologijų studijų programoje bei studentų atliekamas praktikas ekologiniuose ir biodinaminiuose ūkiuose. Doc. dr. Inga Jančauskienė dalyvavo diskusijose, kuriose analizavo augalininkystės sąvokas ir jų išaiškinimą, kuris bus panaudotas tikslinant biodinaminės žemdirbystės mokymo metodinius leidinius, parengtus šio projekto metu.

Dėstytojos nuoširdžiai dėkoja Lietuvos biodinaminės žemdirbystės ir perdirbimo asociacijos „Biodinamika LT“ prezidentei Rasai Čirienei už bendradarbiavimą, iniciatyvą vystant bei skatinant biodinaminės žemdirbystės žinių sklaidą ir kvietimą prisijungti prie šio tarptautinio projekto veiklos.