2023 m. sausio 13 d. Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos katedros lektorės Irena Čerčikienė ir Jolanta Jurkevičiūtė pravedė praktikumą Vilniaus S.Konarskio gimnazijos vienuoliktokams, kuriuos lydėjo mokytoja Alena Gudalevič. Praktikumo tema – „Vitamino C nustatymas vaisių sultyse“.

Dėstytoja Irena Čerčikienė supažindino moksleivius su studijų programa Cheminė analizė bei su kitomis Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis, pristatė studijuojamus dalykus, praktikas ir karjeros galimybes bei supažindino moksleivius su saugaus darbo laboratorijoje taisyklėmis.

Dėstytoja nagrinėjo vaisių sulčių sudėtį, vitamino C savybes, jo šaltinius ir poveikį žmogaus organizmui, supažindino moksleivius su praktikume naudojamomis medžiagomis bei aptarė jo eigą.

Moksleiviai, vadovaujami dėstytojų Irenos ir Jolantos, įvairių vaisių sultyse jodometrijos metodu nustatė vitamino C kiekį bei aptarė tyrimo rezultatus.

Vilniaus S. Konarskio gimnazijos moksleiviai įgijo tiriamosios veiklos įgūdžių ir kartu patyrė pažinimo džiaugsmą. Su šia gimnazija užsimezgęs bendradarbiavimas tęsiasi.