Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos katedros lektorės Irena Čerčikienė ir Jolanta Jurkevičiūtė balandžio 28 d. pravedė praktikumus „Gerųjų ir „blogųjų“ molekulių kova. Kaip tai galima pamatyti chemijos laboratorijoje?“ ir „Kurie vaisiai turi daugiausiai vitamino C“. Praktiniuose darbuose dalyvavo Vilniaus rajono Maišiagalos Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo gimnazijos moksleiviams, juos lydėjo chemijos mokytoja Audronė Vaitkevičienė.

Dėstytojos supažindino moksleivius su studijų programa Cheminė analizė ir kitomis Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis, pristatė studijuojamus dalykus, praktikas ir karjeros galimybes bei aptarė saugaus darbo laboratorijoje taisykles.

Moksleiviai, kartu su dėstytoja Jolanta, UV/RŠ spektrofotometrijos metodu nustatė polifenolinių junginių antioksidacinį aktyvumą skirtingų rūšių arbatžolių ekstraktuose bei aptarė tyrimo rezultatus.

Dėstytoja Irena nagrinėjo vaisių sulčių sudėtį, vitamino C savybes, jo šaltinius ir poveikį žmogaus organizmui, supažindino su praktikume naudojamomis medžiagomis bei aptarė tyrimo eigą.

Moksleiviai, vadovaujami dėstytojos Irenos ir SMD narių Gabijos, Emilio ir Dainoto pasiruošė įvairių vaisių sulčių mėginius ir jodometrijos metodu juose nustatė vitamino C kiekį, po to refraktometru išmatavo cukrų kiekį sulčių mėginiuose bei „Coca Coloje“.

Praktikumo metu moksleiviai susipažino su instrumentiniais tyrimo metodais bei laboratorijoje naudojama įranga, įgijo tiriamosios veiklos įgūdžių. Užsimezgęs bendradarbiavimas tęsis ir toliau.