Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje 2020 m. spalio 23 d. įvyko praktikumų ciklo „Chemija – tai viskas, kas mus supa“ praktikumas „Permanganato indekso nustatymas vandenyje“ Vilniaus m. mokyklos „Pažinimo medis“ dešimtos klasės mokiniams. Mokinius lydėjo chemijos mokytoja Aušra Degutytė Kančauskienė.
Dėstytoja Irena Čerčikienė paaiškino titrimetrijos metodo esmę, supažindino su darbe naudojamomis medžiagomis ir aptarė praktikumo eigą. Mokiniai, vadovaujami dėstytojos Irenos Čerčikienės ir laborantės Agnės Abramavičiūtės, Sauso, Balžio ir Gulbinų ežerų vandenyje nustatė permanganato indeksą titrimetriniu metodu ir analizavo rezultatus. Taip pat mokiniai, vadovaujami chemikės inžinierės Jolantos Jurkevičiūtės, elektrometriniu metodu nustatė ištirpusio deguonies kiekį ežerų vandenyje.
Chemijos laboratorijoje mokiniai lankėsi pirmą kartą, jie džiaugėsi nauja galimybe atlikti cheminius tyrimus aukštosios mokyklos laboratorijoje, susipažinti su šiuolaikiniais tyrimo prietaisais ir metodais, įgyti tiriamosios veiklos įgūdžių ir kartu patirti pažinimo džiaugsmą. Mokytoja ir mokiniai liko patenkinti praktiniu seminaru ir dėmesingu Chemijos katedros darbuotojų priėmimu.

Chemijos katedra