Gegužės 3 d. Veterinarinės medicinos katedroje lankėsi Vilniaus „Žvėryno“ gimnazijos 11 klasės moksleiviai, besidomintys gamtos mokslais, kuriuos lydėjo karjeros ugdymo koordinatorė Laima Jankauskienė. Moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su Veterinarinės medicinos katedros laboratorijomis, auditorijomis, įranga ir priemonėmis. Jie galėjo patys pabandyti preparuoti gyvūną. Atlikdami praktinį darbą, gilino savo žinias gyvūnų anatomijos ir veterinarinės patologijos srityje, iš arčiau susipažino su veterinarijos felčerio ir gydytojo specialybe. Veterinarinės medicinos katedros lektorius Aivaras Paukštė išsamiai supažindino moksleivius su veterinarijos studijų programa, nurodė studijuojamus modulius, pristatė praktikas, kurias atlieka studentai, taip pat aptarė karjeros galimybes.

Gegužės 4 d. buvo atvykę Juodšilių „Šilo“ gimnazijos 9 klasės moksleiviai su mokytoja Eugenija Treigyte. Veterinarinės medicinos katedros vedėja Rūta Karalienė moksleiviams pristatė veterinarijos studijų programą, papasakojo apie vykstančius praktinius užsiėmimus, aptarė studentų karjeros galimybes. Moksleiviai buvo ypač susidomėję vienoje iš Veterinarinės medicinos katedros laboratorijų atliekamu Lietuvos Zoologijos sodo užsakomuoju tyrimu. Veterinarinės medicinos katedros vedėja Rūta Karalienė su tyrimą atliekančia laborante Dovile Lobyncevaite ir studentais, moksleiviams paaiškino tyrimo eigą ir jo tikslą. Moksleiviams pasitaikė unikali galimybė patiems pasidaryti mėginį ir ieškoti endoparazitų kiaušinėlių. Po šio užsiemimo moksleiviai susidomėję klausinėjo apie prevencijos priemones, taikomas gyvūnams apsaugoti nuo endoparazitų ir kitų ligų. Apie jas papasakojo katedros docentė dr. Virginija Jarulė. Po užsiemimų Veterinarinės medicinos katedroje moksleiviai keliavo į mūsų patalpose įsikūrusią benamių gyvūnų prieglaudą VšĮ Lesė, kur moksleiviai buvo supažindinti su prieglaudos gyvūnais ir galėjo juos pavedžioti.

Abiejų mokyklų moksleiviai buvo labai patenkinti įvykusiais užsiėmimais ir pažadėjo apsilankyti Veterinarinės medicinos katedroje ne kartą.