2016 m. spalio 21 d. Veterinarinės medicinos katedros dėstytojai kartu su socialiniu partneriu UAB „Alltech technologijos“ organizavo seminarą „Ekonominiai sprendimai užtikrinantys pelningą pieno ūkio veiklą“. Seminare dalyvavo pieninių galvijų ūkių vadovai, vet. gydytojai, vet. felčeriai, ūkininkai bei veterinarijos studijų programos studentai.
Seminaras vyko anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą (paskaitas vertė Veterinarinės medicinos katedros lektorius Tomas Karalis). Seminarą vedė Pensilvanijos universiteto Gyvulininkystės katedros profesorius Jud Heinrichs. Šio seminaro metu ūkių savininkai, veterinarijos gydytojai, veterinarijos felčeriai ir studentai turėjo unikalią galimybę gauti naudingų patarimų iš prof. Jud Heinrichs, kuris dirba Pensilvanijos universitete nuo 1982 metų ir specializuojasi doktorantų /tiriamojoje veikloje. Jo veiklos sritis yra susijusi su karvių šėrimu ir ūkio valdymu, gilinantis į pakaitinių gyvulių auginimą ir šėrimą stambiais pašarais. Prof. Jud Heinrich specializacija telyčių auginime ir jų šėrime leido jam dalyvauti daugelyje tyrimų. Šie tyrimai leido patobulinti Holšteinų veislės telyčių augimo ir priesvorio grafikus, kurie šiuo metu yra plačiai naudojami visame pasaulyje. Profesorius yra vienas iš autorių sukūrusių pašarų dalelių sijojimo technologiją. Ši pašarų tyrimo metodika yra taikoma daugiau kaip 80 pasaulio šalių. Profesorius yra publikavęs daugiau kaip 180 mokslinių straipsnių ir vadovavęs daugiau kaip 200 mokslinių darbų.
Prof. Jud Heinrichs kalbėjo, kaip pastaruoju metu sumažinti neigiamą poveikį pieno ūkiui, taikant naujausią šėrimo technologiją. Jis nuosekliai papasakojo, kaip yra sudaromi telyčių ir pieninių karvių racionai, gerinantys pieningumą daugiau kaip 80 pasaulio šalių pieno ūkiuose.
Seminaro metu buvo labai malonu sutikti veterinarijos studijų programos absolventę Jeleną Hoppenienę, kuri pasidalino savo prisiminimais apie studijų laikus Agrotechnologijų fakultete Veterinarinės medicinos katedroje.
Veterinarinės medicinos katedra