2016 m. kovo 31 d. Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Veterinarinės medicinos katedroje lankėsi Vilniaus rajono Juodšilių Šilo gimnazijos moksleiviai. Veterinarinės medicinos katedros vedėja Rūta Karalienė moksleiviams pristatė Veterinarijos studijų programą, papasakojo apie studijuojamus modulius, studentų atliekamas praktikas, atsakė į moksleivių užduotus klausimus apie karjeros galimybes bei stojimą į Veterinarijos studijų programą reikalavimus. Moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su Veterinarinės medicinos katedros laboratorijomis, auditorijomis, įranga ir priemonėmis. Taip pat moksleiviai lankėsi Vilniaus apskrities benamių gyvūnų nemokamos sterilizacijos akcijoje pagal „Bridge“ (Bridge training project) projektą. Mokiniai turėjo ne tik puikią progą artimiau susipažinti su veterinarijos specialisto profesija, bet ir sužinojo, kokią didelę naudą Vilniui ir Vilniaus rajonui duoda veterinarinės medicinos katedros patalpose vykdomas projektas, padedantis sumažinti beglobių gyvūnų populiaciją.

Vėliau moksleiviai apsilankė Chemijos katedros laboratorijose. Chemijos katedros vedėja I. Čerčikienė išsamiai supažindino su Cheminės analizės studijų programa, pristatė specializacijas Cheminiai ir Biocheminiai tyrimai, supažindino su praktikomis, karjeros galimybėmis, Studentų mokslinės draugijos veikla. Praktiniame seminare „Titrimetrija“ dalyvavo 12 moksleivių. Lektorė I. Čerčikienė pristatė teorinį titrimetrijos kursą, supažindino su medžiagomis ir naudojamomis priemonėmis, aptarė darbo eigą. Po to moksleiviai pasidalino į dvi grupes, vadovaujami lektorės I. Čerčikienės ir laborantės Viktorijos moksleiviai acidimetriniu metodu nustatė natrio karbonato kiekį tiriamame tirpale titruodami stiklinėmis biuretėmis. Kita grupė, vadovaujama lektorės J. Jurkevičiūtės bei laborantės Jūratės, natrio karbonato kiekį tame pačiame tiriamame tirpale nustatė titruodami skaitmeninėmis biuretėmis bei automatiniu titratoriumi. Po to grupės apsikeitė vaidmenimis ir darbo pabaigoje apskaičiavo bei aptarė gautus rezultatus.

Fakulteto svečiai liko patenkinti šiltu ir dėmesingu Veterinarinės medicinos ir Chemijos katedrų dėstytojų ir laborančių priėmimu.

Veterinarinės medicinos katedra

Chemijos katedra