Gruodžio 14–16 dienomis Agrotechnologijų fakulteto Veterinarijos katedros doc. dr. Virginija Jarulė ir lektorius Kęstutis Radziulis vyko į dėstymo vizitą Olštino Varmijos ir Mazūrų universitete (University of Warmia and Mazury in Olsztyn) Lenkijoje, pagal Erasmus+ dėstymo programą.

Vizito tikslas – švietimo įstaigų lygiu tobulinti studijų kokybę, inovacijas ir tarptautiškumą; užmegzti kontaktus, ieškoti partnerių naujiems projektams.

Vizito metu doc. dr. Virginija Jarulė skaitė paskaitą apie namuose laikomų gyvačių užsikrėtimą helmintozėmis, taip pat supažindino studentus su į problemą orientuoto mokymosi metodika, probleminių situacijų kūrimu ir išbandymu edukacinėje praktikoje. Kęstutis Radziulis skaitė paskaitas apie ūkinių gyvūnų helmintozes, medžiagų apykaitos ligas, supažindino su dažniausiai pasitaikančiais zoonoziniais susirgimais.

Vizito metu pasidalinome dėstymo patirtimi, aptarėme, kaip ruošiami veterinarijos specialistai Lietuvoje ir Lenkijoje, apžiūrėjome Veterinarinės medicinos fakultetą, smulkiųjų gyvūnų kliniką. Universiteto darbuotojai ypač didžiuojasi nauja ūkinių gyvūnų praktine baze – neseniai įrengtu greitosios pagalbos ūkiniams gyvūnams centru. Šiame centre budi dėstytojai ir studentai, kurie bet kuriuo paros metu pasiruošę išvykti suteikti pagalbą ūkiniams gyvūnams.

Vizitas suteikė galimybę tobulinti ne tik užsienio kalbos, bet ir mokymo metodines žinias, susipažinti su Varmijos ir Mazūrų universiteto mokymosi bei darbo aplinka, patobulinti dalykinius profesinius įgūdžius, aptarti galimybes plėsti ir gilinti abipusiškai naudingus ryšius.

Virginija Jarulė ir Kęstutis Radziulis