Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė 2023“ – kasmetinis renginys, pirmąkart įvykęs 2004 metais Vilniuje ir Kaune bei tapęs didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje.
Šiemet renginys, neįprastai vykstantis birželio mėnesio pradžioje, devynioliktą kartą visus mokslo ir technologijų mėgėjus pakvietė į Nacionalinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2023“ renginius jau dvidešimtyje miestų ir rajonų.
Pagrindiniai festivalio tikslai – ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą ir skatinti jaunimą, ypač moksleivius, siekti karjeros moksle.
Kasmet Erdvėlaivis nusileidžia Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto chemijos laboratorijoje. Šiais metais festivalio dalyviams buvo pasiūlytas vasaros pradžiai puikiai tinkantis renginys „Vasaros žiedų chemija“. Lektorės Ingrida Radveikienė ir Jolanta Jurkevičiūtė pakvietė moksleivius į gėles pažvelkti chemiko akimis ir tyrinėti pievose įvairiomis spalvomis mus džiuginančių gėlių žiedų organinius junginius, kurie jų žiedlapius nudažo spalvotai.
Renginyje dalyvavo smalsiausi Vilniaus rajono Nemenčinės Gedimino gimnazijos moksleiviai. Naudodamiesi chemijos laboratorijos įranga jie nustatė antocianinų kiekį rožės, alyvos, katžolės, našlaitės, bijūno, katilėlio žiedlapiuose.
Renginio dalyviai buvo patenkinti, galėdami eksperimentuoti, o chemijos katedros dėstytojos, organizavusios festivalio renginį, džiaugėsi moksleivių susidomėjimu.
Sparčiai ir kartais netikėtomis kryptimis besivystantis mokslas suteikia svarbių praktinių žinių, skatina kitaip pažvelgti į įprastus reiškinius, eksperimentuoti, ieškoti ir atrasti.