UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ vardinės stipendijos paskirtos trims pažangiausiems Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Cheminės analizės studijų programos studentams. 2022 / 2023 m. m. pavasario semestre konkursą gauti UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ stipendijas laimėjo III kurso CH20 grupės studentas Artur Nguen Kong, II kurso CH21 grupės studentė Ieva Gruzdytė ir I kurso CH22 grupės studentas Dainotas Narmontas.

Artūr yra kantrus ir nuoseklus moksle, ypatingą dėmesį skiria gilinimuisi į dalyko esmę, jam patinka darbas laboratorijoje. Baigęs studijas savo ateitį sieja su analitiko arba mokslo darbuotojo darbu. Cheminių tyrimų profesinės veiklos praktiką atliko UAB „Biotechpharma, biotechnologinės farmacijos centro“ laboratorijoje, o baigiamąją – įmonėje UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“.

Ieva – antrakursė, ji yra grupės seniūnė, SMD pirmininkė, Chemijos studijų krypties komiteto narė. Ieva motyvuota ir kruopšti studentė, stengiasi visas užduotis atlikti puikiai, siekia tobulėti bei plėsti akiratį chemijos srityje. Jai patinka darbas laboratorijoje, todėl ateitį sieja su tyrėjos darbu. Rudens semestre pagal „Erasmus+“ mainų programą Ieva sėkmingai studijavo Tomas Bata universitete Čekijoje.

Dainotas yra atsakingas, darbštus pirmakursis, kryptingai siekiantis užsibrėžtų tikslų. Jis domisi naujovėmis, ateityje svajoja tapti kompetentingu chemijos srities specialistu ir savo žiniomis bei gebėjimais prisidėti prie tvaresnio pasaulio kūrimo.

Visi trys studentai yra SMD nariai, dalyvauja mokslo taikomojoje veikloje, atlieka tyrimus, dalyvauja konferencijose, rengia straipsnius. UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ stipendija Ievai ir Artur paskirta trečią kartą, o Dainotui – pirmą. Ši stipendija yra paskata siekti aukščiausių rezultatų moksle.

UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ stipendijos skiriamos už pažangumą moksle, aktyvų dalyvavimą mokslo taikomojoje ir visuomeninėje veikloje jau nuo 2010 metų.

UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ yra viena didžiausia pasaulio kompanijų, gaminanti molekulinės biologijos produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai.