Vilniaus kolegijos socialinio partnerio UAB „Maidina“, kuri yra viena automatinių laistymo sistemų lyderių  Lietuvoje specialistai Kraštovaizdžio dizaino studijų programos studentams vedė seminarą „Laistymo sistemų ir apšvietimo projektavimas“.

UAB „Maidina“ rengia laistymo sistemų, vandentvarkos ir išorės apšvietimo projektus bei sukomplektuoja jiems gaminius. Per daugiau nei 20 įmonės veiklos metų jos specialistai yra sukaupę reikšmingos praktinės patirties įvairių projektų įgyvendinime, todėl savo užsakovams gali pasiūlyti ne tik pačius pažangiausius, bet ir tinkamiausius techninius-ekonominius sprendimus.. Įmonė taip pat įrengia laistymo sistemas žemės ūkiui, kurios leidžia sumažinti augalų priežiūros kaštus, apsaugoti derlių nuo nepalankių gamtos sąlygų Įmonė tiekia trąšų dozatorius, talpas vandeniui, įrangą ir mažąją techniką laistymo sistemų montuotojams ir želdintojams.

Be to,  UAB „Maidina“ siūlo šiuolaikiškas, itin pažangias, daug privalumų turinčias apšvietimo sistemas teritorijoms bei statiniams.

Įmonės specialistai studentams pristatė laistymo ir apšvietimo sistemų projektavimo principus, aktualijas bei naujoves, dalijosi patirtimi, kaip išsirinkti aplinką tausojančią laistymo sistemą, kaip taupyti vandenį ir laiką laistant augalus.

Seminaras tęsėsi gyvos diskusijos forma, nes studentai turėjo nemažai klausimų. Įmonės specialistai aiškino, kaip, projektuojant laistymo sistemas, parinkti tinkamiausius gaminius, atsižvelgiant į specifines landšafto sąlygas, kaip derinti užsakovo pageidavimus bei realias technines galimybes konkrečiame objekte, kaip galima sutaupyti lėšų, investuojant į laistymo sistemą.