Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos ir maisto technologijos katedros lektorė Irena Čerčikienė gruodžio 12 d. pravedė praktikumą „Kada kalcis ir magnis vandenį padaro „kietu““ Trakų rajono Rūdiškių gimnazijos moksleiviams, kuriuos lydėjo chemijos mokytoja Agnė Leščinskytė.

Dėstytoja supažindino moksleivius su studijų programa Taikomoji cheminė analizė ir kitomis Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis, papasakojo apie studijuojamus dalykus, praktikas ir karjeros galimybes, baigus šias studijas.

Su gimnazistais dėstytoja aptarė saugaus darbo chemijos laboratorijoje taisykles, vandens kietumo atsiradimo priežastis, jo rūšis ir minkštinimo būdus. Paskui dėstytoja su moksleiviais išnagrinėjo acidimetrijos metodo tyrimo ypatumus, susipažino su praktikume naudojamomis medžiagomis, priemonėmis ir prietaisais bei aptarė jo eigą.

Moksleiviai, vadovaujami dėstytojos ir pirmakursių Margaritos, Sabrinos ir Mariaus stiklinėmis biuretėmis geriamajame vandenyje nustatė laikinąjį vandens kietumą bei aptarė gautus tyrimo rezultatus.

Moksleiviai turėjo galimybę pagilinti turimas chemijos žinias, susipažinti su šiuolaikiniais laboratoriniais prietaisais ir metodais, įgyti tiriamosios veiklos įgūdžių. Rūdiškių gimnazijos moksleiviai Chemijos laboratorijoje lankėsi pirmą kartą. Tikimės, kad šis, pirmas apsilankymas chemijos laboratorijoje, paskatins juos studijoms pasirinkti chemiko specialybę.