Pirmoji pavasario savaitė Vilniaus kolegijoje jau kelerius metus tampa Tarptautine dėstymo savaite, visoje Kolegijoje suburiančia gausų būrį užsienio šalių lektorių, pabyrančių po fakultetų auditorijas, dalijančių žinias ir savo patirtį studentams.

Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultete  paskaitas skaitė 3 lektoriai iš Vokietijos įmonių ir docentas iš Turkijos aukštosios mokyklos.

Bendrovės HYBRIMIN direktorius Thomas Gabriel, Vokietija, Agroverslo technologijų ir Veterinarijos studijų programų studentus supažindino su  pašarų mišinių rinka Europoje ir pasaulyje, apibūdino pašarų formavimo programinės įrangos struktūrą, vedė praktinius užsiėmimus, kaip naudojantis programine įranga kurti ūkinių gyvūnų ir naminių gyvūnėlių maisto receptus. Šie užsiėmimai praplėtė studentų supratimą apie gyvūnų pašarų racionų sudarymo galimybes, naudojantis Hybriminfutter programa. Po paskaitos studentai neskubėjo namo, galėjo toliau kurti įvairius pašarų receptus, nes fakultetas turi 10 šios programos licenzijų. Thomo Gabriel užsiėmimuose dalyvavo ir fakulteto socialiniai partneriai.

DEULA Nienburg GmbH įmonės atstovai Rolf Sieling ir Hans Werner Heidemann paskaitų metu pristatė tvarias biodujų gamybos technologijas bei sėkmingai veikiančias gamyklas, paskaitas gausiai iliustruodami nuotraukomis ir konkrečiais pavyzdžiais.

DEULA Nienburg GmbH yra modernus, didžiausias Vokietijoje mokymo centras, orientuotas į technines naujoves, aprūpintas moderniausia įranga, siūlantis mokymus sodininkystės, gyvulininkystės, žemės ūkio technikos, atsinaujinančios energijos ir kt. temomis. Studentai susidomėjo šio centro veikla bei praktikos atlikimo galimybėmis joje pagal Erasmus+ mobilumo programą.                Rolf Sieling ir Hans Werner Heidemann kartu su Kraštotvarkos ir agroverslo technologijų katedros dėstytojomis lankėsi fakulteto socialinių partnerių ūkiuose, dalinosi patirtimi, generavo bendras projektines idėjas, kūrė planus tolimesniam bendradarbiavimui.               Burdur Mehmet Ekif Ersoy universiteto docentas Savas Volkan Genc dėstymo vizitui pasirinko temą apie veterinarijos mokslo istoriją, nes labai domisi šia tema, turi įkūręs veterinarijos muziejų savo universitete. Kitos paskaitos metu docentas gilinosi į profesinės etikos ir deontologijos temas. Savas Volkan Genc tarptautinėje savaitėje dalyvauja jau antrą kartą.

Fakultete skambėjo anglų ir vokiečių kalbos, vyravo puiki nuotaika, svečiai džiaugėsi, kad Tarptautinė savaitė buvo gausi kultūrinių renginių, susitikimų, naujų pažinčių ir patirčių, o išsiskirdami pažadėjo pas mus dar būtinai sugrįžti.