2017 m. rugsėjo 10-13 dienomis Kraštotvarkos ir agroverslo technologijos katedros vedėja doc. dr. R. Kondratienė pagal Erasmus+ programą lankėsi Grinvičo (Jungtinė Karalystė) universiteto Architektūros ir kraštovaizdžio architektūros katedros organizuotuose Europos kraštovaizdžio architektūros mokyklų tarybos (ECLAS) kasmetiniuose renginiuose.

Už įspūdingą naujojo Grinvičo universiteto pastato, kuriame ir vyko ECLAS renginiai, architektūrą JUNESKO saugomoje teritorijoje architektas Henengham Peng 2015 metais pelnė RIBA Stirling Prize apdovanojimą.

Ant šio pastato įrengta 14 eksploatuojamų stogų, ant kurių vykdomi stogų želdinimo tyrimai, kurie ir buvo pristatyti renginių dalyviams. Architektūros ir kraštovaizdžio architektūros katedroje sukurta pažangių mokslinių tyrimų grupė, atliekanti greta jau minėtų akvaponikos, „gyvųjų sienų“ ir kt. tyrimus specialiai tam įrengtose laboratorijose, kuriose renginių dalyviai galėjo susipažinti su naujausia mokslo ir studijų tikslams naudojama įranga.

Konferencijoje „Kūrimas-reakcija“ dalyvavo atstovai ir pranešėjai iš Europos ir kitų pasaulio šalių, pristatydami jiems aktualias problemas (profesija ir praktika, kūrybingumas, dizainas, vizualiniai metodai, technologiniai išradimai, bendruomenės įtraukimas, politiniai, socialiniai pokyčiai ir ekologiniai santykiai, kaimo ir miesto teritorijos, paveldas, ekologinis identitetas ir kt.). Po plenarinių pranešimų konferencijoje dalyviai galėdavo pasirinkti darbą vienoje iš 4-5 sesijų, vykusių tuo pačiu metu, o pertraukų metu bendraudavo su kolegomis iš įvairių šalių, diskutavo pranešimų temomis, aptarė tarptautinio bendradarbiavimo galimybes, bendrų projektų rengimą.

Dalyviams buvo suorganizuota teminė apžvalginė ekskursija pėsčiomis aplankant Grinvičo pusiasalį bei Grinvičo parką.

ECLAS renginiai užbaigti kartu su vietiniais kraštovaizdžio architektais aplankant kelis žymiausius Kento grafystės parkus. Kitais metais ECLAS renginiai planuojami Gento universitete (Belgija).

Kraštotvarkos ir agroverslo technologijos katedros vedėja doc. dr. R. Kondratienė