2017 m. kovo 13 d. Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje įvyko praktikumų ciklo „Chemija – tai viskas, kas mus supa“ praktinis seminaras tema: „Titrimetrija. Jodometrija ir Permanganatometrija“ Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijos moksleiviams, kuriuos lydėjo chemijos mokytoja Laima Sabaliauskienė. Seminare dalyvavo aštuoniolika 9 kl. moksleivių. Chemijos katedros vedėja I. Čerčikienė pristatė Agrotechnologijų fakultete vykdomas studijų programas, supažindino moksleivius su studijų programa Cheminė analizė, aptarė specializacijas Cheminiai ir Biocheminiai tyrimai, supažindino su praktikomis, karjeros galimybėmis, Studentų mokslinės draugijos veikla, taip pat supažindino su saugaus darbo Chemijos laboratorijoje taisyklėmis. Dėstytoja I. Čerčikienė pristatė titrimetrijos metodo esmę, metodus, supažindino su darbe naudojamomis medžiagomis ir aptarė laboratorinio darbo eigą. Po to moksleiviai, vadovaujami dėstytojos I. Čerčikienės ir laborantės Karolinos, atliko laboratorinį darbą „Vitamino C nustatymas vaisių sultyse“. Įvairiose sultyse nustatė vitamino C kiekį jodometriniu metodu ir apskaičiavo bei palygino rezultatus.

Dėstytoja Dalė Židonytė pristatė augalinės kilmės rauginių medžiagų – taninų teorinį kursą. Taninai yra sudėtingi organiniai, azoto neturintys augaliniai junginiai, kurių struktūros pagrindą sudaro daug hidroksigrupių turintys įvairios cheminės sudėties fenoliai, pasižymintys sutraukiančiomis, antioksidacinėmis, priešmikrobinėmis savybėmis. Taninai kaupiasi įvairiose augalo dalyse – žievėje, medienoje, lapuose, vaisiuose. Arbatoje taip pat yra daug taninų (arbatos polifenoliai yra vadinami katechinais, flavinais ir rubigenais), jų koncentracija žaliojoje arbatoje yra didesnė negu juodojoje. Laboratorijoje moksleiviai, vadovaujami lektorės D. Židonytės ir laborantės Viktorijos, atliko praktinį darbą „Taninų kiekio nustatymas arbatžolėse“ permanganatometriniu metodu. Moksleiviai atliko tyrimą iš paruoštų įvairių arbatų vandeninių ištraukų, apskaičiavo taninų kiekį, išreikštą procentais ir aptarė gautus rezultatus.

Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijos mokytoja L. Sabaliauskienė su moksleiviais Vilniaus kolegijos chemijos laboratorijoje lankosi ketvirtą kartą. Konstruktyvus ir šiltas, mokytojos, besirūpinančios moksleivių ateitimi, chemijos išprusimu ir Chemijos katedros bendradarbiavimas tęsiasi.

Chemijos katedra