Pirmoji pavasario savaitė Vilniaus kolegijoje jau kelerius metus tampa International (Teaching) Week, suburiančia gausų būrį užsienio aukštųjų mokyklų lektorių, pabyrančių po fakultetų auditorijas, dalijančių žinias ir savo patirtį studentams.
Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultete lankėsi 5 lektoriai iš Suomijos ir Ukrainos. Suomijos Seinajoki UAS lektorius Juha Tiainen dėstė paskaitas apie šiuolaikines technologijas žemės ūkyje, demonstravo dronų panaudojimą žemės ūkyje ir miškininkystėje, pasitelkdamas videomedžiagą, pristatė inovatyvius miško kirtimo įrengimus, bioenergetikos sprendimus. Lektorių pradžiugino žinia, kad du Agroverslo technologijų studijų programos studentai ketina rudens semestrui vykti Erasmus+ programos semestro studijoms į šią Suomijos aukštąją mokyklą.
Viešnios iš Ukrainos Agroveslo technologijų studentams suteikė žinių apie Ukrainos žemės ūkio raidos kryptis, skaitmeninę rinkodarą žemės ūkyje, o cheminės analizės studijų programos studentai sužinojo apie membranų technologijų panaudojimą vandens gryninimui. Svečiai iš Ukrainos kartu su Kraštotvarkos ir agroverslo technologijų katedros dėstytojomis lankėsi naujai atidarytoje Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje. Ekskursiją bibliotekoje kuravo bibliotekos direktorė Emilija Banionytė. Svečiai liko sužavėti bibliotekos istorija ir jos restauruotomis istorinėmis patalpomis. Be to, pagal svečių pageidavimus buvo organizuotas susitikimas su VK Agrotechnologijų fakulteto socialine partnere Biodinamika LT asociacijos prezidente Rasa Čiriene. Ukrainos universitetų dėstytojos išklausė paskaitą apie biodinamį ūkininkavimą Lietuvoje. Joms buvo ypač įdomu išgirsti apie biodinaminės gamybos ypatumus, produktus, Demeter ženklą.
Kraštovaizdžio dizaino studijų programos studentai išklausė paskaitą apie Kijevo miesto žaliąsias erdves, jų problemas. Kita paskaita buvo skirta vejoms, jų vertinimo tyrimams, be to, buvo pristatyti bionanopreparatų panaudojimo žaliosiose erdvėse tyrimų rezultatai ir kt. Su mokslininke dr. Aleksandra Leščenko iš Nacionalinio Ukrainos Bioresursų ir gamtos mokslų universiteto buvo aptartos tolimesnio bandradarbiavimo galimybės, jų institucija, kaip partneris įtraukta į teikiamą Erasmus+ projektą „Innovative Rain Gardens’ Methodologies in Training of Environmental Design Specialists. Kraštotvarkos ir Agroverslo technologijų katedros vedėja doc. dr. Rimantė Kondratienė ir agroverslo technologijų studijų programos kuratorė doc. dr. Gražina Palaitytė kartu su mokslininke dr. Aleksandra Leščenko susitiko su VK Agrotechnologijų fakulteto socialiniu partneriu, VU botanikos sodo mokslo darbuotoja dr. S. Žilinkaite, kuri supažindino su botanikos sodo istorija, kolekcijomis, akcentavo naujoves bei pristatė japonų sodą. Be to, buvo susipažinta su išskirtiniu žaliuoju pastatu, diskutuota mokslinių tyrimų klausimais, galimybėmis bendradarbiauti ateityje.
Fakultete vyko ATF ir užsienio lektorių diskusijos aukštojo mokslo sistemos, studijų programų struktūros, studijų organizavimo, agrotechnologijų inovacijų ir kt. klausimais. Į diskusiją įsijungė tą dieną fakultete apsilankiusios viešnios iš Vokietijos Hochschule Albstadt-Sigmaringen.
Diskusijų metu kilo daug idėjų tolimesniam bendradarbiavimui ir bendriems projektams. Svečiai džiaugėsi, kad Tarptautinė savaitė buvo gausi kultūrinių renginių, susitikimų, naujų pažinčių ir patirčių, o išsiskirdami pažadėjo pas mus dar būtinai sugrįžti…
Daugiau savaitės akimirkų rasite čia:
ATF Erasmus+ programos koordinatorė