Maisto technologijos katedros kvietimu 2017 m. vasario mėn. 8 dieną Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultete viešėjo UAB „Vikšris“ generalinis direktorius Vytenis Urba, Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos direktorius Aurelijus Bagočiūnas, įmonės maisto technologas Nerijus Ižganaitis ir susitiko su maisto technologijos studijų programos studentais. Įmonė – naujas MT katedros socialinis partneris. Susitikimo su studentais metu Vytenis Urba pristatė įmonę ir jos veiklą. Įmonė Lietuvoje gyvuoja 22 metus, savo veiklą vysto ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių. Vytenis Urba akcentavo, kad labai svarbūs įvairūs kultūriniai renginiai, jų pažinimas. Įmonės organizuojami renginiai: garsi Kaziuko mugė, Tautų mugė, vykdomi projektai su Baltarusija ir kitomis kaimyninėmis šalimis. Taigi, įmonė dirba su Rusija, Baltarusija, Ukraina, Lenkija, o čia svarbi yra ir kalba, jos mokėjimas; kalba tų šalių, su kuriomis bendradarbiauja įmonė (lietuvių, rusų, lenkų, baltarusių).  Aurelijus Bagočiūnas pažymėjo, kad įmonė priklauso Lietuvos Barbekiu Kepėjų Asociacijai, kuriai jau 12 metų. Įmonė be mokymų vykdo įvairius renginius, kiekvieną savaitgalį vyksta 4-5 renginiai, dalyvauja parodose, prezentacijose, vyksta įvairūs čempionatai, galima pasitobulinti grilio kepimo srityje, galima įsidarbinti ir tapti grilio bendruomenės nariais. Nerijus Ižganaitis  maisto technologijos studijų programos studentams pristatė įmonės vykdomas grilio kursų mokymų programas. Pagal bendrą kursų programą vyksta 9 pamokos, kurių metu besimokantys įgyja teorinių žinių ir praktinių įgūdžių. Išklausius bendrą kursų programą pasiekiami lygiai: bazinis (pradmenys), pažengusiems ir ekspertinis, kurio pagrindą sudaro profesionalus naujovių, inovacijų studijavimas ir jų panaudojimas. Anot Nerijaus – visi lietuviai yra krepšinio ir šašlykų kepimo ekspertai. Galima labai norėti, bet ne visada gali pavykti tą norą įgyvendinti, ne kiekvienas gali atlaikyti aukštą temperatūrą, karštį. Baigus šiuos mokymo kursus, studentams bus išduodami pažymėjimai ar diplomai.

UAB „Vikšris“, Lietuvos Barbekiu Kepėjų Asociacija studentus, visus grilio entuziastus kviečia kepti barbekiu, daryti žmones laimingus, susirasti draugų visame pasaulyje, o studentus – aktyviai įsijungti į grilio akademijos mokymų, organizuojamų renginių, projektų, čempionatų veiklą.

UAB „Vikšris“ siūlo puikias mokymosi, tobulėjimo, praktikų ir įsidarbinimo galimybes maisto technologijos studijų programos studentams.

Maisto technologijos katedros vedėja Laimutė Milašienė