Veiklos 30-metį mininti Lietuvos pramonininkų konfederacija organizavo Metų ekonomikos forumą, kurio tema „Naujas postūmis pramonei: Vizija 2030“. Forumo dalyvius sveikino LR Prezidentas Gitanas Nausėda, LR Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.
Vykusiame forume ypatingas dėmesys buvo skiriamas verslo ir jo ateities klausimams. Dabartinių technologinių pokyčių sraute reikia daug pastangų, norint įveikti kylančius technologinius iššūkius.
Forume buvo diskutuojama konkurencingumo ir lyderystės klausimais, bendrų ekonomikos tendencijų įtaką verslo sprendimams. Tai globalus procesas ir nesvarbu, kokio didumo ar mažumo yra šalis. Pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo Pierre Gattaz, „BusinessEurope“ prezidentas, Martina Larkin, Pasaulio ekonomikos forumo Europos ir Eurazijos departamento vadovė, Vykdomojo komiteto narė, Russel Mills, „Business at OECD“ generalinis sekretorius, ir daugelis kitų užsienio bei Lietuvos verslininkų, švietimo institucijų atstovų.
2030 – tiesiems turi būti kuriama jau ne vizija, o veiksmų planas. Greitis yra viena iš pagrindinių varomųjų jėgų tiek versle, tiek švietime. Todėl būtina numanyti, kokių specialistų reikės, ir ruoštis jau dabar. Tai, aišku, paradoksalu, nes kai kurių specialybių poreikio mes veikiausiai net neįsivaizduojame, bet, jei norime būti konkurencingi, turime nebijoti greitai keistis.

Prodekanė Ramunė Vanagaitė