Lukas Tamašauskas

Dar besimokydamas mokykloje supratau, jog chemija yra „mano mokslas“. Gimnazijoje užsirašiau į chemijos būrelį, kurio veikla labai praplėtė mano chemijos žinias, išmokau dirbti su cheminiais indais, „gyvai“ pamačiau ir pačiupinėjau įvairias chemines medžiagas. Įrengus biotechnologijų laboratoriją nedvejodamas įsijungiau į jos veiklą, čia išmokau dirbti su pusiau automatinėmis pipetėmis ir kita, man visiškai nauja chemijos laboratorine įranga.

Baigęs gimnaziją pasirinkau Cheminės analizės studijas Vilniaus kolegijoje. Čia mano chemijos žinios bei įgūdžiai labai pravertė. Labai patiko, kad kolegijoje didžioji studijų laiko dalis skiriama praktiniams užsiėmimams. Tai yra chemijos kertinis akmuo. Visus studijų metus buvau SMD narys, atlikau įvairius tyrimus. Tyriau betalainų dinamiką liofizuotuose bei šviežiuose burokėliuose, vertinau bioaktyvių junginių kiekį ir antioksidacinį aktyvumą paprastosios eglės spyglių arbatoje. Tyrimų rezultatus pristačiau mokslinėje praktinėje konferencijoje „Šiuolaikinės technologijos darniai aplinkai“ ir parengiau straipsnius konferencijos leidiniui. Šie įgūdžiai labai pravertė rengiant baigiamąjį darbą.

Pagal ERASMUS+ mainų programą buvau išvykęs semestro studijoms į Čekiją, Thomas Bata University Zlin mieste, kur įgijau įvairios geros patirties.

Praktikas atlikau UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“. Čia parengiau ir baigiamąjį darbą, o studijas baigiau su pagyrimu. Įmonėje, kurioje atlikau praktiką, iš arčiau susipažinau su įvairia įranga ir cheminiais procesais, pajutau, koks svarbus yra chemiko darbas.

Esu žingeidus ir aktyvus žmogus, labai mėgstu bendrauti su kitais žmonėmis. Visuomet siekiu užsibrėžto tikslo, esu užsispyręs ir pakankamai kantrus.

Šiuo metu dirbu Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento cheminių tyrimų skyriuje vyr. specialistu. Atlieku aplinkos monitoringo tyrimus paviršiniame vandenyje.

Sunku pasakyti, kur dar nuves likimas, bet neabejoju, kad studijų metu įgytos žinios, įgūdžiai ir užsimezgęs ryšys su dėstytojais visada bus šalia manęs ir chemija mano gyvenime visada užims svarbią vietą.