Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos studijų krypties komiteto pirmininkė, lektorė Irena Čerčikienė 2024 m. balandžio 23 d. Trakų r. Lentvario M. Šimelionio gimnazijoje vedė praktikumą 9-10 klasių moksleiviams „Vandens kietumo nustatymas titrimetriniu ir elektrometriniu metodais“.
Dėstytoja supažindino moksleivius su studijų programa Taikomoji cheminė analizė ir kitomis Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis, pristatė studijuojamus dalykus, praktikas ir karjeros galimybes.
Aptarė vandens kietumo atsiradimo priežastis, jo rūšis ir minkštinimo būdus. Išnagrinėjo acidimetrijos metodo ypatumus, supažindino su praktikume naudojamomis medžiagomis, priemonėmis ir prietaisais bei aptarė jo eigą.
Moksleiviai, vadovaujami dėstytojos Irenos, fakulteto SMD narių Nedo ir Emilio, stiklinėmis ir skaitmeninėmis biuretėmis geriamajame vandenyje nustatė vandens kietumą, konduktometru išmatavo savitąjį elektrinį laidį bei aptarė rezultatus.
Dėstytoja buvo maloniai nustebinta gimnazistų žingeidumu bei kruopštumu ir džiaugiasi įvairiapusiu bendradarbiavimu su gimnazija. Moksleiviai turėjo galimybę pagilinti žinias, susipažinti su šiuolaikiniais laboratoriniais prietaisais ir metodais, įgyti tiriamosios veiklos įgūdžių ir kartu patirti pažinimo džiaugsmą.