Spalio 15 dieną 15 val. Agrotechnologijų fakulteto Kraštotvarkos ir agroverslo technologijų katedra kviečia dalyvauti paskaitoje ir ekskursijoje „Kraštovaizdžio įvairovė“, kuri vyks Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre (Antakalnio g. 25). Paskaita skirta paminėti Europos kraštovaizdžio dieną.
IFLA Europe ir jos 34 nacionalinės kraštovaizdžio architektūros asociacijos švenčia tarptautinę Europos kraštovaizdžio dieną, nes 2000 m. spalio 20 d. Florencijoje (italija) buvo pasirašyta Europos kraštovaizdžio konvencija.
Kraštovaizdis neatsiejamas nuo kultūros ir paveldo. Tai turi įtakos kiekvienam mūsų kasdienio gyvenimo aspektui. Tai ne tik tai, kur esame ir ką matome, tai apibrėžia mus pagal tai, kaip mes reaguojame į aplinką, ir atspindi tai, kas mes esame savo kultūros ir paveldo požiūriu. Būtent todėl Europos Taryba sujungia kultūrą, paveldą ir kraštovaizdį. Šis ryšys ypač aiškus Europoje. Pavyzdžiui, sudėtinga topografijos, klimato, dirvožemio, augmenijos, žemės ūkio praktikos, virtuvės, religijos ir kt. sąveika padeda apibrėžti Viduržemio jūros regiono kultūrą kaip labai skirtingą nuo Alpių ar Šiaurės Europos, Baltijos šalių kultūros ir kraštovaizdžio.
Įrodyta, kad Europos kraštovaizdžio konvencija daugelyje Europos šalių yra vertinga priemonė, pakvietusi piliečius ir jaunąją kartą galvoti apie savo kraštovaizdį, padedanti jį tausoti ir saugoti, daryti įtaką vyriausybinėms institucijoms jį formuojant ir naudojant, vertinant paveldą. Europos kraštovaizdžio konvencija taip pat jau padarė įtaką daugeliui pasaulio šalių, nepriklausančių Europos Tarybai, politikos, akademinės bendruomenės ir vietos lygmeniu. Konvencija yra vienintelė visame pasaulyje pripažinta priemonė, oficialiai pripažįstanti kraštovaizdį svarbiu civilizacijos raidai.
Kviečiame dalyvauti!