Šių metų balandžio mėnesio 18 dieną kraštovaizdžio dizaino studijų programos studentai lankėsi unikalioje K. Ptakausko sodyboje, Alytuje. Sodybos šeimininkas yra pelnęs japoniškų sodų meistro vardą bei bonsai meistro kvalifikaciją. Jo kūryba pripažinta ne tik Lietuvoje, bet ir Šveicarijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje ir net pačioje Japonijoje.
Studentai liko sužavėti japonišku Ryto rasos sodu.
Per kelis dešimtmečius sodyboje K. Ptakauskas sukūrė neįtikėtino grožio japonišką sodą. Sode meistras įrengė ir arbatos gėrimo namelį, ir sausąjį dzen sodą, ir apdovanojimo ekspoziciją bei bonsai mokymų studiją. Vandens telkinyje šeimininką pasitinka didžiuliai šilkiniai karpiai, poetiškai vadinami plaukiojančiais brangakmeniais, kuriuos palietus, pasakojama, išsipildo net slapčiausi norai.
Meistro teigimu, tokiame sode svarbiausia yra akmenys. K. Ptakauskas teigia, kad kiekvienas akmuo, kaip, beje, ir kiekvienas medis, turi savo veidą. Tinkamai juos sukomponuoti yra vienas sudėtingiausių darbų. Sode naudoti vietiniai rieduliai.
Autorius teigia, kad jam nereikia eiti į sporto klubą, nes darbo netrūksta kiekvieną dieną sode. Vienas sukūręs Ryto rasos sodą K. Ptakauskas jį ir prižiūri vienas – be pagalbininkų. Augalų formavimas – jam tarsi meditacija, nes tuo metu, kaip teigia autorius, negali galvoti apie nieką kitą. Nors atrodo, kad K. Ptakausko sode daugybė įvairiausių augalų, tačiau jie suformuoti iš Lietuvoje augančių medžių: obels, kriaušės, tujos, kadagio, skroblo, pušies, maumedžio ir kt. Kartais K. Ptakauskas bonsai kompozicijas papildo miniatiūrinėmis skulptūrėlėmis (žmonių, statinių, gyvūnų ir kt.).
Studentams – tai sektinas pavyzdys meistro, kuris nuosekliai eina siekiant užsibrėžto tikslo.
Kraštotvarkos ir agroverslo technologijos katedra