2016 m. gegužės 9-12 dienomis Vilniaus Kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Kraštotvarkos katedros dėstytojos Inga Jančauskienė ir Audronė Mačiulytė pagal Erasmus+ programą lankėsi Valencijos Politechnikos universitete, Ispanijoje.

Valensija (Valencia) – trečiasis pagal dydį Ispanijos miestas, įsikūręs prie Viduržemio jūros, derlingoje lygumoje, šalia Turijos (Turia) upės žiočių. Tai maisto pramonės, prekybos, komunikacijų centras. Mieste du universitetai: Valensijos universitetas ir Valensijos politechnikos universitetas. Juose mokosi daugybė studentų iš viso pasaulio.

Vizito metu dėstytos susitiko su Žemės ūkio ir aplinkos inžinerijos fakulteto dėstytojais, Tarptautinių ryšių darbuotojais, studentais. Žemės ūkio ir aplinkos inžinerijos fakulteto profesorė Maria Valles Planells dėstytojas supažindino su Kraštovaizdžio architektūros studijų programos studentų  baigiamaisiais darbais (projektais), taip pat su kompiuterinėmis programomis, kurios naudojamos projektams rengti. Buvo analizuojama baigiamųjų darbų struktūra ir vizualizacijos. Universiteto studentų darbai labiau susiję su teritorijų planavimu, didesnis dėmesys skiriamas projektų įgyvendinimo kaštų paskaičiavimui bei inžinerinei – konstrukcinei daliai. Vizito metu aplankytos fakultete esančios laboratorijos, susipažinta su mokslo ir studijų tikslams naudojama įranga, vykdomais moksliniais tyrimais, studijų procesu. Pasidalinta informacija apie studijų programas, studentų/dėstytojų mainų galimybes, bendrų projektų rengimą.

Laisvalaikiu dėstytojos aplankė garsųjį Valensijos Meno ir mokslo miestelį, kuris yra dviejų architektų – Santiago Calatrava ir Félix Candela – darbas. Tai – penkių statinių – operos teatras, planetariumas, galerija, mokslo muziejus ir okeanografijos parkas – architektūros kompleksas pastatytas ant nusausintos Turijos upės dugno. Turbūt tai žymiausias ispanų moderniosios architektūros pavyzdys, kurį išties verta pamatyti. Didelį įspūdį paliko L’Oceanogràfic — okeanografijos parkas po atviru dangumi. Ypatingai įdomus buvo milžiniškas akvariumas – tunelis, per kurį einant pasijunti, jog būtumei vandenyno dugne.

Dėstytojos taip pat aplankė Valensijos senamiestį, kurį juosia akmeninė tvora ir viduramžių bokštai – Torres de Serranos ir Torres de Quart. Tai ne tik bokštai, bet ir vartai pro akmeninę senamiesčio sieną. Seranų bokštai yra vieni labiausiai išsilaikiusių miesto monumentų, viduramžiais atlikę gynybinę funkciją. Pagrindinę miesto aikštę juosia daugybė bažnyčių, katedrų bei kitų gražių statinių.

Valencija – išties gražus, žalias Ispanijos miestas, kuris turi jaukių parkų ir įspūdingų pastatų, tokių kaip Valensijos katedra, centrinio turgaus pastatas ir kt. Čia gausybė muziejų, bažnyčių, smagu pasivaikščioti nusausintos Turijos upės vaga. Po 1957 m. miestą užklupusio potvynio, kuris apsėmė kai kurias miesto gatves net iki 5 m, miesto valdžia nusprendė nukreipti upės vagą per vakarinius ir pietinius Valensijos priemiesčius. Išsausėjusią upės, tekėjusios per miesto centrą, vagą ispanai išnaudojo rekreacijai. Šiuo metu buvusioje upėje pasodinti įspūdingi augalai, formuojantys jaukų parką.