Paskaitos tema – „Išorinė anatomija. Apie profesiją, kuri padeda gelbėti laukinių gyvūnų gyvybes”.

Girius Antanaitis yra lietuvių kilmės industrinis dizaineris, besispecializuojantis medicinos ir veterinarijos srityse. Jis gyvena Melburne, kur kuria instrumentus, implantus ir kitus prietaisus laukinės gamtos gyvūnų, paukščių, žuvų ir jūros žinduolių gydymui. Dirbdamas su įvairiomis gyvūnų ligoninėmis ir zoologijos sodais, jis sukūrė daugybę vienetinių instrumentų, kurie padeda veterinarams išgydyti savo pacientus. Paskaitoje Girius Antanaitis pristatė savo sukurtas adatas į krantą išplautų banginių užmigdymui, prietaisus, palengvinančius vombatų dantų priežiūrą ir unikalius medicininius sprendimus paukščių sparnų gydymui.

Renginyje dalyvavo ne tik Veterinarijos katedros studentai, bet ir Vilniaus Salomėjos Neries, Vilniaus rajono Šilo gimnazijų, Vilniaus rajono Buivydiškių pagrindinės mokyklos moksleiviai bei mokytojai.

Studentai ir moksleiviai labai domėjosi paskaitos tema, smalsiai apžiūrinėjo svečio atsivežtus veterinarinius instrumentus bei kitas edukacines priemones. Jie dalyvavo diskusijoje ir uždavinėjo klausimus lektoriui.

Po paskaitos dėstytojai Rūta Karalienė ir Aivaras Paukštė moksleiviams pristatė Veterinarijos studijų programą, aprodė kabinetus, kuriuose vyksta studijų procesas.