Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos katedros lektorė Irena Čerčikienė gegužės 23 d. dalyvavo VIKO Karjeros dienos renginyje Kėdainių Atžalyno gimnazijoje ir pravedė moksleiviams praktikumą „Kurie vaisiai rūgščiausi“.

Dėstytoja moksleiviams pristatė studijų programą Taikomoji cheminė analizė bei kitas Agrotechnologijų fakultete vykdomas studijų programas, papasakojo apie studijuojamus dalykus, praktikas ir karjeros galimybes.

Paskui dėstytoja aptarė vaisių sulčių sudėtį ir potencialiojo rūgštingumo nustatymo ypatumus titrimetrijos metodu, supažindino moksleivius su praktikume naudojamomis priemonėmis ir medžiagomis, aptarė tyrimo eigą.

Moksleiviai, vadovaujami dėstytojos ir SMD nario Nedo, įvairių vaisių sultyse alkalimetrijos metodu nustatė titruojamąjį rūgštingumą bei aptarė tyrimo rezultatus.

Moksleiviai turėjo puikią galimybę pagilinti chemijos žinias ir susipažinti su šiuolaikiniais laboratoriniais prietaisais, įgyti tiriamosios veiklos įgūdžių. Užsimezgęs bendradarbiavimas su šia gimnazija tęsis ir toliau. Tikėtina, kad šios gimnazijos moksleivius pamatysime ir Agrotechnologijų fakulteto studentų gretose.