2016 m. spalio 12 d. įvyko trečiasis ekologinio švietimo seminaras Vilniaus švietimo įstaigų pedagogams „Aplinkos tyrimai jauniesiems tyrėjams“, kuriame buvo nagrinėjami aplinkos tyrimo klausimai. Seminare dalyvavo 35 pedagogai, gaila, kad ne visus norinčius galėjome priimti.
Docentė dr. Ona Motiejūnaitė pristatė artimosios aplinkos tyrimo metodikas, kurios nukreipia tyrinėtoją aprėpti kuo daugiau aplinkos komponentų ir joje veikiančių reiškinių. Docentė pateikė konkrečius pavyzdžius, aptarė tyrimų metodikas, projektus. Aptarta sėklų daiginimas, asiūklio vystymosi stebėjimas ir sandaros tyrimas, pušūnų skyriaus augalų sandara ir kt. Seminaro dalyviai atliko įvairius bandymus: išbandė puodo iš popieriaus gamybos galimybę, patikrino, ar tikrai marlė yra nepralaidi vandeniui, ar gali apversta stiklinė su vandeniu išlaikyti popieriaus lapą, pasigamino lesyklėlę iš kankorėžio ir agoro taurę gobšuoliams auklėti, sužinojo, kad kankorėžis yra higrometras ir kt.
Docentė dr. Gražina Palaitytė nagrinėjo dirvožemio kokybės klausimus, nustatė dirvožemio sandarą.
Seminaro dalyviai Lietuvos saugomų augalų kolekcijoje susipažino su Lietuvos floros reliktiniu augalu – beržu keružiu, pririnko vaistinio kietagrūdžio sėklų, kurias tyrinės su mokiniais.
Su Alina Rokiene ir Tomu Čižoku iš gamtinės medžiagos buvo kuriami paukščiai, jų lizdai.
Pertraukėlių metu dalyviai ragavo įvairių žolelių arbatą.
Kitas seminaras „Kalėdinės floristinės kompozicijos“ įvyks 2016 m. lapkričio 16 d.
Kraštotvarkos ir agroverslo technologijų katedra