2016 m. spalio 5 d. Agrotechnologijų fakultete įvyko antrasis ekologinio švietimo seminaras „Aplinkos bioindikaciniai tyrimo metodai“ Vilniaus švietimo įstaigų pedagogams, kuriame buvo nagrinėjami aplinkos kokybės klausimai.
Dr. Rimantė Kondratienė apibūdino dirvos erozijos priežastis ir pasekmes. Seminaro dalyviai atliko dirvos erozijos stebėjimo bandymus, kuriuos lengva bei smagu bus atlikti ir mokiniams. Gamta aplinkos tyrėjams pasiuntė lietų, tereikėjo jį paversti liūtimi ir stebėti vandens sukeltą skirtingo tipo šlaitų eroziją.
Su aplinkos tyrimo bioindikaciniais metodais supažindino dr. Ona Motiejūnaitė. Buvo aptartos kerpės – švaraus oro indikatoriai. Jeigu oro tarša labai didelė, kerpės išnyksta, ant medžių kamienų stebima „kerpių dykuma“, telieka žaliadumbliai. Taip pat seminaro dalyviai buvo supažindinti su grybais, kurie gali būti oro kokybės bioindikatoriais. Klevinio žvynoko paplitimas ant klevo lapų byloja apie švarų orą.
Be to, seminaro dalyviai nustatė nitritus ir nitratus daržovėse bei vaisiuose. Džiugina, kad dauguma produktų buvo be nitratų.
Seminaro pabaigoje, vadovaujant „Vikoflora“ darbuotojams Tomui Čižokui ir Alinai Rokienei, seminaro dalyviai iš gamtinių medžiagų kūrė ežiukus, kurie iškeliavo į naujus namus.
Pertraukėlių metu dalyviai skanavo naminę duoną su medumi, ragavo įvairių žolelių arbatą.
Kitas seminaras „ Aplinkos tyrimai jauniesiems tyrėjams“ įvyks spalio 12 dieną.