2016 m. birželio 2 d. Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Kraštotvarkos katedra kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos poskyriu organizavo seminarą „Aplinkos pažinimo svarba visuminiam vaiko ugdymui mokykloje“ ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams Lietuvos saugomų ir retų augalų kolekcijoje. Seminaras buvo skirtas Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai.
Seminaro tikslas – pasidalinti žaliųjų edukacinių erdvių kūrimo ir naudojimo vaikų ekologiniam ir aplinkosauginiam ugdymui patirtimi, tobulinti pedagogų gamtamokslinę kompetenciją.
Doc. dr. Ona Motiejūnaitė seminaro dalyvius supažindino su Lietuvos retais ir saugomais augalais žaliosiose edukacinėse erdvėse, aplinkos pažinimo svarba vaikų ekologinės savimonės ugdymui (tiriamieji darbai, pažintiniai takai ir takeliai: gėlių pasakų, medžių istorijų ir pan.) Kraštotvarkos katedros dėstytojai ir darbuotojai: doc. dr. Rimantė Kondratienė, doc. dr. Gražina Palaitytė, Inga Jančauskienė, Alina Rokienė, Tomas Čižokas, Audronė Mačiulytė seminaro dalyviams pristatė Lietuvos etnografiniuose darželiuose auginamus augalus bei kitus dekoratyvinius augalus mūsų aplinkoje (vaistiniai, aromatiniai, dažiniai ir kiti). Kartu keliavome po nuostabų augalų pasaulį, skanavome žolelių arbatą, dalinomės vaikų ekologinio ir aplinkosauginio ugdymo darbo patirtimi, kūrėme floristines kompozicijas.
Seminaro pabaigoje dalyviams buvo įteikti pažymėjimai bei augalai įstaigos žaliosioms erdvėms.
Seminaro akimirkas rasite čia
Kraštotvarkos katedra