Tradiciškai išvyka pažymėti mokslo metų pabaigą ATF bendruomenė šįkart pasirinko Pietryčių Lietuvą,  Šalčininkų kraštą. Pagrindinis kelionės tikslas – studijų programų viešinimo ir bendradarbiavimo sąlygų aptarimas AB „Actas“, susipažinimas su ūkininkės Aurelijos Arlauskienės ūkiu „Levandų uostas“ ir noras patobulėti istoriniu, moksliniu, kultūriniu aspektu bei pasigrožėti  Dieveniškių istorinio regioninio parko apylinkėmis.

Ankstyvą rytmetį mus maloniai priėmė įmonės AB „Actas“ direktorius Aloyzas Ubis. Įmonė yra įsikūrusi Jašiūnuose. Tai vienintelė įmonė Lietuvoje gaminanti natūralų actą. Natūralus spirito actas įmonėje pradėtas gaminti dar 1959 metais. Gamybos vadovė Renata ir technologė Arina pristatė technologinį procesą ir produkciją, kurią tiekia vartotojams. Jos teigė, kad  įmonė dar gamina garstyčias, konservuotas daržoves, medaus skonio gaminius, sirupus, pomidorų sultis. Su įmonės direktoriumi buvo aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės.

Aplankėme Jašiūnų dvaro rūmus,  mokslininkų kapinaites ir parką.

Pasigrožėjome ūkininkės Aurelijos Arlauskienės meniškai tvarkomu ūkiu, pasivaišinome levandų ir rugiagėlių arbata ir aptarėme tolimesnes bendradarbiavimo galimybes.

Aplankyta siauriausia Lietuvos teritorijos vieta, Dieveniškių istorinis regioninis lankytojų centras, Norviliškių pilis, senieji kaimai, pilkapynai. Pietauti stabtelėjome prie Grybiškių ąžuolo, kuriam yra apie 1000 metų. Vėliau aplankėme Paulavos respubliką, Medininkų pilį ir Medininkų memorialą.

Šis Lietuvos kraštas yra nuostabus, turintis turtingą istorinę praeitį su jį atstovaujančiais žmonėmis, kurie kalba lietuvių kalba ir yra savo krašto patriotai. Visapusiškai praturtėję, pakeitę požiūrį į Pietryčių Lietuvos kraśtą ir jo žmones, grįžome į Vilnių.

ATF Fakulteto taryba