Ieva Gruzdytė

„Būdama 8-tos klasės mokinė supratau, kad chemijos mokslas man artimas ir labai įdomus. Labiausiai mane domino eksperimentai, dažnai kildavo klausimas, kaip ir kodėl vyksta įvairios reakcijos. Labai norėjau įgauti kuo daugiau chemijos žinių ir įgūdžių, bet gimnazijoje, kurioje mokiausi, nebuvo chemijos būrelio, tad žinių sėmiausi internete stebėdama įvairius vaizdo įrašus, kuriuose atliekami įdomūs chemijos bandymai. Mano chemijos mokytojas pastebėjęs, kad chemija domiuosi labiau nei klasiokai, pasiūlė dalyvauti chemijos olimpiadose ir aš mielai sutikau.

Cheminės analizės studijas Vilniaus kolegijoje pasirinkau dėl didelės traukos chemijos mokslui ir nenusivyliau. Pirmo kurso rugsėjį patekau į tikrą chemijos laboratoriją, kuri man sukėlė daug gerų emocijų, kurių žodžiais išreikšti negaliu. Su grupiokais atlikome daug laboratorinių darbų, kurie mane dar labiau paskatino domėtis chemija. Buvau grupės seniūnė, VIKO Agrotechnologijų fakulteto Studentų mokslinės draugijos (SMD) pirmininkė ir Chemijos studijų krypties komiteto narė.

Antro kurso III semestrą pagal ERASMUS+ mobilumo programą studijavau Čekijos Tomas Bata universitete, čia pagilinau chemijos ir biotechnologijų teorines žinias bei įgavau praktinių įgūdžių, patobulinau anglų kalbos įgūdžius ir pasisėmiau naujų idėjų ateities planams.

Už studijų rezultatus ir mokslo taikomąją veiklą visus trejus metus kas semestrą man buvo paskirta UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ vardinė stipendija, šioje įmonėje atlikau Cheminių tyrimų ir Baigiamąją praktikas bei parengiau baigiamąjį darbą.

Dar besimokydama pirmame kurse įstojau į SMD, pirmaisiais metais spektrofotometrijos metodu ištyriau nitratų kiekį Ignalinos rajono kaimų 10-ties šachtinių šulinių vandenyje, tyrimo rezultatus pristačiau konferencijoje „Šiuolaikinės technologijos darniai aplinkai 2022“ ir parengiau straipsnį „Nitratų kiekio nustatymas Ignalinos rajono Tverečiaus, Didžiasalio ir Rimaldiškės kaimų šachtinių šulinių vandenyje“ konferencijos e-leidiniui. Antrame kurse tyriau fosforo kiekį įvairių veislių bulvėse, tyrimo rezultatus pristačiau konferencijoje ir parengiau straipsnį tema „Fosforo ir kalio kiekio nustatymas skirtingų veislių bulvių gumbuose“, trečiame kurse taip pat atlikau tyrimą, parengiau pranešimą ir straipsnį tema „Ekstrakcijos trukmės ir ekstrahento parinkimas judriosios sieros (sulfatų) nustatymui dirvožemyje“. Baigus studijas man buvo paskirta tikslinė stipendija už mokslo pasiekimus, didžiuojuosi savimi, įdėjau labai daug pastangų studijuodama chemiją, dirbdama ir dalyvaudama SMD veikloje.

Manau, kad savyje turiu perfekcionistės gyslelę, visuomet save skatinu siekti kiek įmanoma daugiau, jei imuosi kokio darbo, jį stengiuosi atlikti puikiai, be jokių klaidų. Ne visada tai pavyksta, bet aš nenuleidžiu rankų ir kartoju vėl ir vėl, kol pavyksta. Stengiuosi plėsti savo akiratį ir tobulėti chemijos srityje. Siekiu įgauti kuo daugiau įgūdžių ir patirties, kad galėčiau įgyvendinti savo ateities planus. Dar rengdama baigiamąjį darbą gavau labai įdomų ir viliojantį darbo pasiūlymą, pradėjau dirbti kriminalistinių tyrimų laboratorijoje, nes ten praleistas laikas „pamaitins“ mano smalsumą.“