2022 m. lapkričio 25 d. Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos 9 klasės moksleiviams, kuriuos lydėjo mokytoja Ina Razmislevičienė, vyko praktikumas „Laikino vandens kietumo nustatymas acidimetrijos metodu“.

Dėstytoja Irena Čerčikienė supažindino moksleivius su Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis, aptarė SP Cheminė analizė specifiką, išnagrinėjo saugaus darbo Chemijos laboratorijoje taisykles.

Moksleiviai su dėstytoja aptarė vandens įvairovę, jo rūšis, vandens kietumo atsiradimo priežastis ir minkštinimo būdus. Jie išnagrinėjo acidimetrijos metodo ypatumus, supažindino su praktikume naudojamomis medžiagomis, priemonėmis ir prietaisais bei aptarė jo eigą.

Vėliau gimnazistai, vadovaujami dėstytojų Irenos ir Jolantos bei SMD narių Gabijos ir Emilio, stiklinėmis ir skaitmeninėmis biuretėmis geriamajame vandenyje acidimetrijos metodu nustatė laikiną vandens kietumą bei aptarė tyrimo rezultatus. Praktikumas buvo naudingas, nes moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su šiuolaikiniais chemijos laboratorijose naudojamais prietaisais ir metodais, įgyti tiriamosios veiklos įgūdžių ir iš arčiau susipažinti su sudėtingu chemijos pasauliu. Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos ir Agrotechnologijų fakulteto bendradarbiavimas tęsiasi.