„Žemės ūkis yra viena perspektyviausių sričių, kur galima diegti išmaniąsias technologijas, tačiau tam reikia naujų kompetencijų specialistų“, – teigė žemės ūkio ir maisto sektorių lyderiai, kurie balandžio 23 dieną Kaune dalyvavo forume „Žemės ūkis 2050: į kokias kompetencijas būtina investuoti šiandien?“.

Renginyje žemės ir maisto ūkio lyderiai kartu su LR Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, Žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu, Švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi dalinosi savo įžvalgomis, diskutavo apie žemės ūkio ir maisto sektoriaus tendencijas, specialistų ugdymo paradigmos kaitą. Forume dalyvavo ir Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto dekanė dr. Nijolė Liepienė, prodekanė Ramunė Vanagaitė.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje ekspertai aptarė, kokios inovacijos diegiamos šiame sektoriuje pasaulyje ir Lietuvoje, kaip žemės ūkį keičia ketvirtoji pramonės revoliucija, ko iš šio sektoriaus tikisi vartotojai ir kokių kompetencijų darbuotojai bus labiausiai paklausūs.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/musu-zeme/naujienos/2019/04/23/news/zemes-ukis-su-zmonemis-ar-dirbtiniu-intelektu–10084052/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

Nuotraukos iš SHUTTERSTOCK ir https://zua.vdu.lt