Pirmąją rugsėjo savaitę Kraštotvarkos ir agroverslo technologijos katedros dėstytojos dr. Gražina Palaitytė, dr. Inga Jančauskienė ir Edita Kristina Kaurynienė dalyvavo “Erasmus+” mokymuose “Tausus vandens naudojimas žemės ūkyje” (Sustainable Water Management in Agriculture), kuriuos organizavo praktinio mokymo centras DEULA Nienburg (Vokietija).Mokymų metu buvo nagrinėjamas klimato kaitos poveikis žemės ūkio augalų produktyvumui, demonstruotos įvairios drėkinimo technologijos, kurios taikytinos siekiant tvaraus vandens valdymo žemės ūkyje. Praktinius įgūdžius dėstytojos gilino įvairiuose žemės ūkio ūkiuose Žemutinėje Saksonijoje.
Mokymų metu dėstytojos susipažino su Braunšveigo modeliu. Braunšveigo modelio idėja, kuri yra unikali Vokietijoje, kai miesto nuotekos ir kaimo bioenergija sujungiami, tam kad būtų sukurtas vandens ir maistinių medžiagų energijos ciklas. Nuotekos iš Braunšveigo miesto ir daugelio Gifhorn vandentvarkos rajonų yra mechaniškai ir biologiškai išvalomos Steinhof nuotekų valymo įrenginyje. Išvalytas vanduo vėliau naudojamas žemės ūkio plotų drėkinimui, tuo pačiu metu augalai gauna reikiamą vandenį ir svarbias maistines medžiagas.
Augalininkystės ir dirvožemio mokslo instituto (Institute for Crop and Soil Science, Federal Research Centre for Cultivated Plants) tyrimų eksperimentiniuose laukuose buvo pristatytos skirtingos agromiškininkystės sistemos, jų poveikis žemės ūkio augalų derlingumui, dirvožemio drėgmės režimo reguliavimui. Greitai augančios medžių rūšys agromiškininkystės sistemose naudojamos bioenergijos gamyboje. Kombinuotas medienos ir lauko kultūrų auginimas sukuria naujų kraštovaizdžio elementų ir prisideda prie biologinės įvairovės saugojimo. Medžių juostos apsaugo nuo vėjo, suteikia pavėsį, mažinantį garavimą ariamose juostose ir taip padeda stabilizuoti derlių sausuoju laikotarpiu.
Vertingas susitikimas buvo su ESTERBURG- sodininkystės centro Jorke tyrėjais. Šiame sodininkystės centre atliekami naujų auginimo metodų, kenkėjų ir ligų kontrolės strategijų, vandens resursų panaudojimo, derliaus nuėmimo ir laikymo sistemų tyrimai. Šis centras taip pat vykdo formaliojo ir neformaliojo mokymo programas.
Šis “Erasmus+” vizitas Agrotechnologijų fakulteto dėstytojoms suteikė naujų teorinių ir praktinių žinių, kurias jos panaudos dėstydamos Agroverslo technologijų ir Kraštovaizdžio dizaino studijų programų studentams.