Agrotechnologijų fakulteto cheminės analizės studijų programos antro kurso studentas Povilas Nalivaika tik ką grįžęs iš Belgijos dalinasi savo įspūdžiais.

Nebuvau užsisklendęs savo kokone ir pirmaisiais studijų metais aktyviai dalyvavau studentų mokslinės draugijos veikloje, skaičiau pranešimus Chemijos katedros studentų ir dėstytojų XII konferencijoje. Tačiau tikrą pasitenkinimą savo pasirinkta profesija patyriau išvykęs į užsienį. Iš karto priėmiau projektų vadovo Miko Balkevičiaus siūlymą specializacijos praktiką pagal Erasmus+ studentų mobilumo programą atlikti Belgijoje, Liuveno katalikiško universiteto kolegijoje. Žinoma, prieš kelionę mane kankino ir abejonės, nes tai buvo mano pirmoji Erasmus+ kelionė užsienyje. Stiprybės teikė Tarptautinio skyriaus darbuotojų palaikymas ir tik ką iš dėstymo komandiruotės sugrįžusios lektorės Sigitos Švedienės patarimai.

Belgai mane priėmė labai šiltai. Tarptautinio skyriaus studentų mainų koordinatoriai padėjo man įsikurti Liuvene, išspręsti buitines problemas. Liuveno kolegijos Chemijos katedros dėstytojai mane taip pat įtraukė į savo mokslinių tyrimų tematiką. Vadovaujamas dr. Laurent Jacoby, ėmiau spektriniais metodais tyrinėti burokėliuose betacyaninų grupės dažų savybes, kartu panaudodamas aktyvuotos anglies adsorbciją organinių junginių pašalinimo galimybėms nustatyti.

Asistavau chemijos dėstytojams chemikų/fizikų mokomojoje laboratorijoje, teko susipažinti ir atlikti įvairius darbus laboratorijoje – pradedant tirpalų gamyba, baigiant matavimo įrangos priežiūra. Nuolat tekdavo bendrauti su belgais, taip pat žmonėmis iš viso pasaulio, todėl rasti draugų nebuvo problema. Vakarais keliaudavome po Liuveną ir jo apylinkes dviračiais, juk tai studentų miestas… Praktikai besibaigiant teko ir pakeliauti – aplankiau didžiuosius Belgijos miestus – Antwerpeną, Gentą, Brugę, Briuselį. Kadangi Belgija yra vidurio Europos centre, labai lengvai pasiekiau ir Nyderlandus.

Trys mano praktikos mėnesiai praskrido kaip viena akimirka. Labai norėčiau vėl ir vėl sugrįžti į Liuveną. Erasmus+ studentų mobilumo programa yra puiki proga pagilinti savo profesinius įgūdžius ir plačiau pažinti Europą.