Vilniaus Žvėryno gimnazijoje šeštų klasių mokiniams spalio 8 d. vyko edukacinė diena Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti, kurioje dalyvavo ir Vilniaus kolegijos studentai bei dėstytojai. Vilniaus kolegijos bendruomenė kvietė atkreipti dėmesį į mus supančią aplinką, būti socialiai atsakingiems, rūpintis gyvąja gamta, savo augintiniais ir beglobiais gyvūnais. Minint Pasaulinę gyvūnų globos dieną buvo akcentuojama, jog svarbu ne tik mylėti gyvūnus, bet ir atsakingai jais rūpintis.
Kūrybinių dirbtuvių metu Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros dėstytojai Silvija Grušnienė, Asta Kisieliūtė, Violeta Bytautaitė ir Projektų ir kompetencijų skyriaus edukacinių programų koordinatorė dr. Inga Kepalienė kartu su Įvaizdžio ir Šukuosenų studijų programų studentais šeštokus kvietė sukurti aksesuarus, papuošalus-atšvaitus, sau ar augintiniui. Šie atšvaitai ne tik apsaugos tamsiu paros metu, padės nepasimesti, bet ir papuoš gyvūnėlius. „Būk pasipuošęs ir saugus!“ – kūrybinių dirbtuvių šūkis kvietė prisijungti ir išlaisvinti savo fantaziją, panaudoti namuose turimus nenaudojamus daiktus, medžiagų atraižas ir patirti kūrybos džiaugsmą. Renginio metu buvo atskleistos antrinių žaliavų panaudojimo galimybės, pademonstruota, kaip galima daiktams suteikti antrą gyvenimą ir juos prasmingai panaudoti.
Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto veterinarijos studijų programos pirmo kurso studentės Ugnė Petruševičiūtė ir Gabija Kontrimaitė, vadovaujamos dėstytojos Rūtos Karalienės, ir trečio kurso studentės Valdonė Besanaitė, Milda Račkauskaitė, Karolina Čeponytė mokinius supažindino su įvairiais naminiais ir egzotiniais gyvūnais, papasakojo apie gyvūnų ypatumus, atsakomybę pasirenkant augintinį, gyvūnų priežiūrą, aptarė dažniausiai pasitaikančias jų laikymo problemas, paminėjo įdomius faktus, patikrino mokinių žinias užduodamos klausimus apie gyvūnijos pasaulį. Pirmo kurso studentės mokiniams padarė staigmeną – atsivedė du šuniukus.
Vilniaus Žvėryno gimnazijos mokytojai Lina Vičkačkienė, Aušra Sinkevičienė, Vida Gurklienė, Vidas Augustinavičius dėkojo Vilniaus kolegijai už bendradarbiavimą. Džiugu, jog abu kolegijos fakultetai, susijungę bendrai veiklai, įgyvendino prasmingą renginį. Šurmulys, susižavėjimo šūksniai, klausimai ir komentarai, daug šypsenų ir ištiestos vaikų rankos, kad paglostytų šuniuką – tai malonūs įspūdžiai po edukacinės dienos.

Veterinarinės medicinos katedra