Ruošiantis vykti į Thomas Bata University Čekijoje kilo labai daug dvejonių, nerimo ir netgi galvojau nebevykti į studijas, tačiau apsigalvojau ir dėl to labai džiaugiuosi. Atvykus į Zlin miestą, po pirmosios įvadinės paskaitos prie manęs priėjo būrys ispanų ir pradėjo kalbinti. Iš karto supratau, kad visi ERASMUS programos studentai yra labai draugiški ir linkę bendrauti, nesvarbu, iš kur atvykę.

Bestudijuodamas sutikau labai įvairių studentų iš skirtingų šalių. Įgijau draugų iš Ispanijos, Portugalijos, Turkijos, Čekijos, Irako, Graikijos, Italijos, Prancūzijos, Rusijos, Moldovos, Kazachstano, Vietnamo, Belgijos ir kitų šalių. Labai tuo džiaugiuosi, nes visi kviečia aplankyti jų šalį, žadėjo mielai priimti į savo namus.

Studijų kokybė universitete yra tikrai puiki. Visi dėstytojai kalba angliškai, mėgsta pasinerti į diskusijas ne tik studijų tema. Vienas dalykas, kuris pasirodė keistas, yra tai, kad nėra tarpinių atsiskaitymų, o dalyko įvertinimas dažniausiai vyksta tik egzamino forma. Tik kai kuriems dalykams teko rašyti rašto darbą ar ruošti pristatymą. Tačiau, nors ir nėra tarpinių atsiskaitymų, dalykai išdėstomi aiškiai, suprantamai, na o mano studijų rezultatai mane džiugina, nes po Erasmus studijų parsivežiau 9,7 vidurkį. Labai patiko dirbti laboratorijose, nes jos yra labai pažangios, didelės, su naujausia įranga.

Laisvu laiku Zlin mieste ERASMUS atstovybė organizavo daug renginių. Pirmasis renginys, kuriame buvau, buvo 20 km. žygis. Čekijos gamta yra labai nuostabi, daug kalnų ir miškų, tai labai patiko. Kitas įdomus renginys, kuris vykdavo kas pora savaičių, buvo šalių pristatymai. Čia susitikdavo dviejų šalių atstovai, kurie parengdavo po prezentaciją, po jos vykdavo tradicinių patiekalų ragavimas, o vakaro pabaigoje būdavo išrenkama šalis nugalėtoja. Buvo labai įdomu sužinoti naujų dalykų apie tam tikras šalis ir paragauti jų tradicinio maisto. Laisvu laiku daug keliavau. Kadangi studentams traukiniai yra labai pigūs, aplankiau keletą Čekijos miestų – Prahą, Brno, Olomouc. Taip pat pasisvečiavau Vienoje bei Budapešte. Abu miestai paliko didelį įspūdį.

Apibendrinant noriu pasakyti, kad ši galimybė išvykti į ERASMUS studijas man buvo labai įsimintina patirtis, kurios tikrai nepamiršiu. Galbūt ateityje išvyksiu vėl, o dabar norėčiau visiems pasiūlyti, jei tik yra galimybė, vykti į mainų programą ir parsivežti daug gerų ir įsimintinų įspūdžių.