Vilniaus kolegijos chemijos laboratorija 2018 m. lapkričio 23 d. trumpam persikėlė į Lietuvos parodų ir kongresų centrą LITEXPO, kuriame dvi dienas šurmuliuoja 8-oji švietimo inovacijų paroda MOKYKLA 2018.
Manydamos, kad jaunimas vis labiau domisi kasdien vartojamų maisto produktų kokybe, girdi prieštaringos informacijos apie jų sudėtį, chemijos katedros lektorės  Dalė Židonytė, Jolanta Jurkevičiūtė, Nijolė Ružienė pakvietė parodos dalyvius į kūrybinės laboratorijos renginį  „Kaip išsklaidyti abejones dėl maisto sudėties“ ir pamėginti nustatyti kai kurių maisto produktų sudėtį patiems.
Į pagalbą pasitelkę fizikos ir chemijos žinias, kurias mokiniams išdėstė dėstytoja Dalė Židonytė, renginio dalyviai laboratorine įranga išmatavo gaiviųjų gėrimų šviesos lūžio rodiklį, kuris byloja apie cukraus kiekį juose. Su maistu ir vandeniu žmogus gauna organizmui reikalingų mineralinių medžiagų. Mineralinės medžiagos teikia vandeniui savotiškai malonų skonį, tačiau per didelis jų kiekis vandenį daro neskanų ir netinkamą gerti. Vandens mineralizacijai mažėjant, jo skonis blogėja. Vanduo be druskų yra netgi kenksmingas. Matuodami vandens savitąjį elektrinį laidį, mokiniai galėjo sužinoti įvairių rūšių vandens bendrą mineralizaciją. O kas nemėgsta arbatos? Joje yra biologiškai aktyvių medžiagų – taninų, kurių kiekį galima nustatyti taikant titrimetrinį analizės metodą. Kaip tai daroma, mokiniai išbandė patys.
Švietimo inovacijų paroda MOKYKLA 2018, kurios dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, yra svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys. Jame susitinka, mokosi, diskutuoja ir gerąja patirtimi dalijasi mokyklų steigėjai, švietimo centrų ir mokyklų vadovai, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokytojai, mokiniai bei jų tėvai. Parodoje gyvai ir interaktyviai pristatomos paslaugos švietimui, demonstruojamos naujausios mokymo(si) priemonės ir technologijos, aptariami mokyklose realiai veikiantys pavyzdžiai bei sėkmės istorijos.
Chemijos katedros lektorės džiaugėsi parodoje sutikusios žingeidžių mokinių, kūrybingų mokytojų, pakvietusių lektores naujiems susitikimams su mokiniais.

MTV laboratorijos vedėja Nijolė Ružienė