Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje 2019 m. birželio 12 d. vyko praktikumų ciklo „Chemija – tai viskas, kas mus supa“ praktinis seminaras „Organinių ir neorganinių junginių išskyrimas ir gryninimas“ Vilniaus m. Žvėryno gimnazijos 11 kl. moksleiviams, juos lydėjo mokytoja Lina Vičkačkienė.
Mokslo taikomosios laboratorijos vedėja Nijolė Ružienė pristatė Agrotechnologijų fakultete vykdomas studijų programas, supažindino moksleivius su studijų programa Cheminė analizė, išnagrinėjo saugaus darbo Chemijos laboratorijoje taisykles. Moksleiviai pasirašė saugos ir sveikatos instruktavimų kortelėje.
Chemijos katedros vedėja Irena Čerčikienė aptarė su gimnazistais cheminių medžiagų gryninimo būdus. Po to moksleiviai, vadovaujami dėstytojų Irenos, Dalės ir laborantės Viktorijos, Soksleto aparate išekstrahavo dilgėlių ekstraktą ir nustatė jo juslines savybes, sublimavo jodą, išbandė jo tirpumą įvairiuose tirpikliuose, iš arbatžolių sublimavo kofeino kristalus. Iš morkų sulčių išekstrahavo karotiną bei tirpius aliejuje A, D, E vitaminus ir dalomajame piltuve atskyrė tarpusavyje nesimaišančius sluoksnius. Etanoliu iš dilgėlių išekstrahavo chlorofilą, atskyrė žalios spalvos pigmentą chlorofilą nuo geltonos spalvos – ksantofilo. Adsorbcinėje aliuminio oksido kolonėlėje išskyrė spalvotas Fe3+, Co2+ ir Cu2+ jonų zonas; vario tetraamoniako sulfato tirpalu patikrino silikagelio adsorbcines ir desorbcines savybes. Moksleiviai pristatė ir aptarė eksperimentų rezultatus.
Žvėryno gimnazijos moksleiviai dažni Chemijos laboratorijos svečiai, maloniai stebina moksleivių žingeidumas ir disciplina, žinoma, tai ir mokytojos Linos indėlis. Visi liko patenkinti praktiniu seminaru ir šiltu bei dėmesingu Chemijos katedros priėmimu.

Chemijos katedra