2016 m. lapkričio 23 d. Vilniaus m. Žvėryno gimnazijos 11 kl. moksleiviai, lydimi mokytojos L. Vičkačkienės, dalyvavo praktikumų ciklo „Chemija – tai viskas, kas mus supa“ Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto chemijos laboratorijoje vykusiame praktiniame seminare „Organinių ir neorganinių junginių išskyrimas ir gryninimas“.

Chemijos katedros vedėja I. Čerčikienė pristatė Agrotechnologijų fakultete vykdomas studijų programas, išsamiai supažindino moksleivius su studijų programa Cheminė analizė, pristatė specializacijas Cheminiai ir Biocheminiai tyrimai, supažindino su praktikomis, karjeros galimybėmis, studentų mokslinės draugijos veikla.

Gimnazistai, vadovaujami dėstytojos Irenos ir laborantės Jūratės, Soksleto aparatu išgavo melisų ekstraktą ir tyrė jo juslinės savybes, sublimavo jodą, išbandė jo tirpumą įvairiuose tirpikliuose, iš sausų arbatžolių sublimavimo būdu išskyrė kofeiną, gautus kofeino kristalus stebėjo pro mikroskopą. Iš morkų sulčių išekstrahavo karotiną ir tirpius aliejuje vitaminus A, D ir dalomajame piltuve atskyrė du tarpusavyje nesimaišančius, oranžine spalva nusidažiusį aliejaus bei vandenyje tirpių ir netirpių organinių ir neorganinių medžiagų, sluoksnius. Etanoliu iš kambarinių gėlių lapų išekstrahavo chlorofilą, atskyrė žalios spalvos pigmentą chlorofilą nuo geltonos spalvos – ksantofilo. Adsorbcine aliuminio oksido kolonėle išskyrė keturias spalvotas Fe3+ (geltona), Cr3+(melsvai žalia), Cu2+ (žydra)  ir Co2+ (rausva) jonų zonas; vario tetraamoniako sulfato tirpalu tikrino silikagelio adsorbcines savybes. Kiekviena moksleivių grupė aptarė ir pristatė eksperimentų rezultatus.

Fakulteto svečiai liko patenkinti praktiniu seminaru, šiltu ir dėmesingu Chemijos katedros dėstytojų ir laborančių priėmimu.


Chemijos katedra