2017 m. kovo 15 d. Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto chemijos laboratorijoje vyko praktikumų ciklo „Chemija – tai viskas, kas mus supa“ praktinis seminaras „Organinių ir neorganinių junginių išskyrimas ir gryninimas“ Vilniaus Grigiškių gimnazijos 10-12 kl. moksleiviams, juos lydėjo chemijos mokytoja Jelena Šuškevič.

Chemijos katedros vedėja I. Čerčikienė supažindino moksleivius su saugaus darbo Chemijos laboratorijoje taisyklėmis ir aptarė medžiagų gryninimo būdus.

Moksleiviai, vadovaujami dėstytojos Irenos, laborančių Karolinos ir Viktorijos, Soksleto aparate pagamino dilgėlių ekstraktą, ištyrė jo juslinės savybes. Iš arbatžolių sublimavimo būdu išskyrė kofeiną, gautus jo kristalus stebėjo pro mikroskopą, atliko jodo sublimaciją, išbandė jo tirpumą įvairiuose tirpikliuose. Iš morkų sulčių aliejumi išekstrahavo karotiną ir tirpius aliejuje A ir D vitaminus bei dalomajame piltuve atskyrė tarpusavyje nesimaišančius sluoksnius. Etanoliu iš dilgėlių išekstrahavo chlorofilą, atskyrė žalios spalvos pigmentą chlorofilą nuo geltonos spalvos – ksantofilo. Adsorbcinės chromatografijos būdu aliuminio oksido kolonėlėje išskyrė spalvotas Fe3+ (geltona), Cr3+(melsvai pilka), Cu2+ (žydra)  ir Co2+ (rausva) jonų zonas; vario tetraamoniako sulfato tirpalu patikrino silikagelio adsorbcines-desorbcines savybes. Kiekviena moksleivių grupė pristatė ir aptarė eksperimento rezultatus.

Vilniaus Grigiškių gimnazijos moksleiviai lankėsi Chemijos laboratorijoje antrą kartą. Buvo sukurta dalykiška ir darbinga aplinka.

Chemijos katedra