2017 m. gruodžio 6 d. Panevėžio m. V. Žemkalnio gimnazijos 10-11 kl. moksleiviai, lydimi mokytojų, dalyvavo praktikumų ciklo „Chemija – tai viskas, kas mus supa“ Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto chemijos laboratorijoje vykusiame praktiniame seminare.
Mokslo taikomosios veiklos laboratorijos vedėja Nijolė Ružienė pristatė Agrotechnologijų fakultete vykdomas studijų programas, supažindino moksleivius su studijų programa Cheminė analizė, pristatė specializacijas Cheminiai ir Biocheminiai tyrimai, supažindino su praktikomis, karjeros galimybėmis, Studentų mokslinės draugijos veikla taip pat aptarė saugaus darbo Chemijos laboratorijoje taisykles. Praktiniame seminare dalyvavo 24 moksleiviai, jie pasidalino į dvi grupes.
Chemijos katedros vedėja Irena Čerčikienė aptarė praktikume „Organinių ir neorganinių junginių išskyrimas ir gryninimas“ naudojamus gryninimo būdus ir eksperimentų eigą. Gimnazistai, vadovaujami dėstytojos Irenos ir laborantės Viktorijos, Soksleto aparate ekstrahavo dilgėles, sublimavo jodą, išbandė jo tirpumą įvairiuose tirpikliuose, iš sausų arbatžolių sublimavimo kofeiną ir stebėjo jo kristalus. Iš morkų sulčių išekstrahavo karotiną ir tirpius aliejuje vitaminus A, D ir dalomajame piltuve atskyrė du tarpusavyje nesimaišančius sluoksnius. Etanoliu iš dilgėlių išekstrahavo chlorofilą, atskyrė chlorofilą nuo ksantofilo. Adsorbcine aliuminio oksido kolonėle išskyrė spalvotas jonų zonas; vario tetraamoniako sulfato tirpalu tikrino silikagelio adsorbcines savybes. Kiekviena moksleivių grupė aptarė ir pristatė eksperimentų rezultatus bei parašė išvadas.
Dėstytoja Dalė Židonytė aptarė su moksleiviais procentinių tirpalų gamybos ypatumus, eksperimento eigą. Vadovaujami dėstytojų Dalės ir Jolantos bei laborantės Eglės, moksleiviai atliko praktikumą „Procentinės koncentracijos tirpalų gamyba ir koncentracijos nustatymas areometru“.
Moksleiviai atliko skaičiavimus, pagamino procentinės koncentracijos tirpalus iš kristalohidratų, nustatė tirpimo šiluminį efektą, išmatavo pagaminto tirpalo koncentraciją areometru ir aptarė rezultatus.
Fakulteto svečiai liko patenkinti praktiniu seminaru, šiltu ir dėmesingu Chemijos katedros dėstytojų ir laborančių priėmimu.

Chemijos katedra